Windows Phone 8: Uživatelé si stěžují na restarty

Albert Ryba | 20.11.2012 | Mobilita | Žádné komentáře

Přístroje s novým mobilním operačním systémem Windows Phone 8 se sotva začaly dostávat na trh a již si řada uživatelů stěžuje na první problémy. Těmi mají být spontánní restarty přístrojů a také potíže se synchronizací e-mailů. Microsoft tyto problémy vyšetřuje.

Ačkoliv podobné „dětské nemoci“ jsou typické pro většinu nových verzí mobilních operačních systémů uváděných na trh, pro Microsoft je v tvrdě konkurenčním prostředí každá negativní zkušenost uživatelů nepříjemná.

Kde je chyba?

Na problémy si stěžují dokonce i testeři nových přístrojů. Mary Jo Foleyová na webu ZDNet například tvrdí, že měla od konce října zapůjčený na testování smartphone HTC 8X s Windows Phone 8, který  se jednoho dne při snaze o synchronizaci e-mailů dostal do nekonečné smyčky, která nevedla k žádnému výsledku a také se jednoho rána samovolně restartoval. Podobné potíže se u starších Windows Phone 7 podle Foleyové nevyskytovaly. Rozhodně pak není sama a řada uživatelů si na fóru Microsoftu stěžuje na podobné situace.

Narozdíl od předchozích aktualizací platformy Windows Phone, které vylepšovaly jen určité funkce a vlastnosti, je Windows Phone 8 z velké části zbrusu nový operační systém z přepracovaným jádrem. To má svoje klady i zápory. Ačkoliv má tedy v názvu osmičku, jde de facto o verzi 1.0 a je proto logické, že tento systém bude mít určité nedostatky, které bude potřeba vyřešit.

Že by problém Skypu?

Microsoft na fóru podpory tvrdí, že na vině je údajně preview aplikace Skype pro Windows 8, ale Foleyová jej zkusila odinstalovat a ani tak se jí nepodařilo její e-maily synchronizovat. Microsoft situaci odmítá blíže komentovat se slovy, že incidenty vyšetřuje a není ani jasné, jak velké množství uživatelů potíže zasáhly.

Také tým Skypu se k možné souvislosti mezi preview komunikační aplikace a restarty či potížemi se synchronizací zatím nijak nevyjádřil. Microsoft si tímto ale zcela jistě sympatie uživatelů prvních přístrojů s Windows Phone 8 pravděpodobně nezískal a situaci může napravit snad jen rychlé odstranění této chyby.

Foleyová sama tvrdí, že s přístrojem s Windows Phone neměla potíže do té doby, než se připojila právě do služby Skype pro Windows Phone 8 a než byly sloučeny její kontakty ze Skypu a Hotmailu. To by svědčilo o tom, že problém opravdu může být právě v této aplikaci a že samotné Windows Phone 8 za chybu nemohou.

Nicméně je otázkou, kolik potenciálních kupců zprávy o restartech odradí. Microsoft se na poli smartphonů trvale potýká s velmi nízkými prodeji přístrojů se svým OS a zatím se mu nepodařilo dosáhnout ani hranice 3 % mezi globálně prodanými přístroji.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ dva = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz