Skype 4.2 nově pro iPhone a iPad

Albert Ryba | 10.12.2012 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Skype v těchto dnech představuje nejnovější verzi aplikace pro iPhone a iPad, která přichází krátce poté, co byl na trh uveden produkt podporující iPhone 5 s větším displejem. Novinka obsahuje funkce, které byly dlouhodobě požadovány samotnými uživateli. Nově je například možné zřídit si účet Skypu přímo přes aplikaci ve smartphonu nebo tabletu. Nová verze 4.2 také podporuje sdílení uživatelského účtu s Windows Live Messengerem a Outlookem.

Nové produkty, které Skype letos na podzim postupně představuje, vznikaly částečně také v České republice. Na jejich vývoji se podílel tým programatorů a vývojárů z pražské pobočky společnosti. „Pražská kancelář Skype disponuje stovkou velmi zkušených a špičkových softwarových specialistů, kteří se v posledních měsících aktivně podíleli, v synergii se svými kolegy z ostatních poboček, zejména na vývoji verze Skype pro Windows 8. V případě mobilních klientů spolupracovaly některé naše týmy na vývoji infrastruktury, kterou Skype pro iPhone/iPad využívá, což se týká zejména propojení uživatelských účtů Skype a konta Microsoft,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produtků společnosti Skype Česká republika.

„Cílem Skypu bylo u verze 4.2 pro iOS především vytvořit aplikaci, která bude uživatelsky přívětivější a efektivnější. Jednou z hlavních výzev bylo propojit aplikaci Skype s kontem Microsoft a Windows Live Messengerem a tím zjednodušit práci s ním,“ doplňuje Tomáš Vocetka. Poslední verze Skype pro iPhone a iPad je k dispozici ke stažení zdarma na iTunes App Store.

Hlavní nové funkce Skype 4.2 pro iPhone a iPad:

- založení účtu Skype přímo ze smartphonu nebo tabletu,
- ovládání Skypu přes konto Microsoft a automatické sdílení kontaktů mezi těmito platformami,
- editování již zaslaných zpráv,
- možnost zasílání zpráv na kontakty z Hotmailu, Outlooku nebo Windows Live Messenger,
- širší a jednodušší výběr emotikonů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz