Coolhousing uvedl službu externího datového úložiště do 10 TB

Martin Noska | 31.01.2013 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Coolhousing představila novou službu externího datového úložiště. Kromě standardního webhostingu a mailhostingu totiž firmy často poptávají diskový prostor navíc, především pro bezpečné zálohování firemních dat a aby k nim měly přístup odkudkoliv.

Zákazník si může koupit od Coolhousingu prostor o kapacitě 25 GB až 10 TB, a to od 99 Kč na měsíc. Pro dosažení vysokého výkonu a bezpečnosti dat je úložiště založeno na diskovém poli RAID a automaticky replikováno na úložiště záložní. To v případě poruchy toho primárního plynule přebere jeho funkci a zajistí tak nepřerušenou dostupnost firemních dat.

V současné době je každý ze storage serverů Coolhousingu vybaven 24 pevnými disky o kapacitě 2 TB určenými pro nasazení i ve větších společnostech. Hardwarový řadič Areca 1680ix v každém serveru řídí čtveřici lineárně spojených RAID 5 polí. Celková momentální dostupná formátovaná kapacita je 40 TB. Srdcem serverů jsou čtyřjádrové procesory Intel Xeon E5603.

Přístup je vyřešen prostřednictvím protokolů SFTP (Secure File Transfer Protocol), RSYNC (Fast Incremental File Transfer), FTP (File Transfer Protocol), SMB (Server Message Block) či NFS (Network File System). První dva jmenované mohou být šifrované a také zabezpečené prostřednictvím soukromého či veřejného klíče. Všechny protokoly jsou samozřejmě standardně zabezpečeny přístupovým jménem, heslem a omezením přístupu z konkrétních IP adres zevnitř sítě Coolhousingu i z internetu. Přístup k jednomu úložišti je možné povolit více uživatelům včetně možnosti nastavení práv jen ke čtení, nebo ke čtení a zápisu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz