Google+ je již druhou největší sociální sítí

Albert Ryba | 28.01.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

I když ještě před rokem řada komentátorů hovořila o sociální síti Google Plus jako o městě duchů a nevěštila jí příliš růžovou budoucnost, zdá se, že Googlu se konečně podařilo dosáhnout svých plánů. Podle údajů GlobalWebIndexu je Google+ v současnosti druhou největší sociální sítí na světě se 343 miliony aktivních uživatelů.

To je prakticky již polovina uživatelů Facebooku, kterému GlobalWebIndex přisuzuje v současnosti necelých 700 milionů aktivních uživatelů a jeho růst se již defacto zastavil. Na třetí příčce je pak v indexu umístěn komunitní web YouTube (který ovšem není skutečnou sociální sítí) a hned za ním pak Twitter.

Průzkum vychází z dat získaných s posledním čtvrtletí roku 2012.

Googlu se posílení sítě G+ podařilo dosáhnout zejména integrací s dalšími webovými službami a nyní je již ve stádiu, v němž této síti pravděpodobně nehrozí zánik spojený s nezájmem uživatelů a Google do ní může nadále investovat a efektivně propagovat. Bude i zajímavější pro firmy, které se zde mohou prezentovat podobně jako na Facebooku.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz