IBM spouší v ČR služby SmartCloud

Martin Noska | 24.01.2013 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost IBM informovala, že oficiálně otevřela v České republice elektronický obchod SmartCloud. Ten funguje jako vstupní brána do veřejného cloudu IBM, která poskytuje infrastrukturu jako službu a platformu jako službu (IaaS a PaaS). Mimochodem stejný název pro svoje IaaS služby používají i České Radiokomunikace.

Prostřednictvím SmartCloudu mají zákazníci přístup k virtuálním serverům a infrastrukturním aplikacím IBM, jako je například aplikační server, databáze nebo portál. To má umožnit firmám snížit náklady a zároveň zvýšit flexibilitu IT procesů.

IBM SmartCloud je jakousi „informační samoobsluhou“, která po předchozí registraci umožňuje přístup k virtuálním serverům pracujícím s různými operačními systémy a volitelnou instalaci obslužného softwaru, programátorských nástrojů a škálovatelné velkokapacitní paměti. Virtuální servery jsou určeny výhradně pro daného zákazníka, který má možnost si je dále přizpůsobit. Zpoplatněna je pouze doba, během níž jsou virtuální servery a další zdroje dostupné uživateli. Minimální zpoplatněná doba je jedna hodina.

Úspory, které nabízí SmartCloud, vyplývají z možnosti bezprostředně přizpůsobit dostupné zdroje a výpočetní kapacity běžným potřebám. V případě nutnosti, například během testování náročnější aplikace, je možné operativně přikoupit dodatečnou výpočetní kapacitu a software. Využívání virtuálních zdrojů v cloudu snižuje také provozní náklady podniku, kterému prakticky odpadá potřeba vlastnit, aktualizovat a udržovat hardwarové prostředky a softwarové licence. K dispozici je i kalkulačka, která umožňuje předem odhadnout náklady na pořízení virtualizované infrastruktury ve SmartCloudu a porovnat je s cenou fyzické infrastruktury.

Ke standardním šablonám operačních systémů (kopiím serverů, které jsou připraveny k užívání), na jejichž základě jsou vytvářeny nové virtuální servery pro klienty, je možné instalovat doplňkové aplikace a vlastní nástroje nebo nástroje poskytované společností IBM. Jsou zde dostupné šablony operačních systémů jako je Linux (Red Hat nebo Novell SUSE) a Microsoft Windows Server v několika verzích. Nabídka softwarových balíčků zahrnuje produkty IBM (mimo jiné Cognos, Lotus, InfoSphere, DB2, Tivoli a WebSphere) a vybrané produkty dalších dodavatelů. Prostředí IBM SmartCloudu umožňuje nahrát do cloudu i vlastní operační systémy včetně licencí. Zákazník má do příslušného operačního systému plný administrátorský přístup jakoby se jednalo o jeho vlastní server.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz