Intel chce přenášet data mezi servery pomocí světla

Albert Ryba | 22.01.2013 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Intel se pokouší prosadit přenos dat mezi servery, úložnými systémy a síťovými prvky pomocí optických vláken a světelných paprsků generovaných lasery. To má umožnit mnohem větší rychlosti než za využití tradičních měděných vodičů. Optické kabely byly zatím doménou hlavně síťových vedení s dlouhou trasou a s velkým vytížením a jejich přesun do podnikových datacenter má opět posunout možnosti dnešního IT.

Přenos dat pomocí optických vláken má být součástí nové generace serverů, na nichž Intel pracuje se svými partnery a tato technologie bude k dispozici pro modely s procesory Xeon i Atom. Technologie přenosu dat pomocí světla se v laboratořích Intelu vyvíjí již více než desetiletí a cílem má být nabídnout přenosové rychlosti 100 Gb/s při nižší energetické spotřebě než jakou mají měděné vodiče. Půjde o rozšíření v podobě modulu připojeného na základní desku serveru.

V současnosti jsou již vyvíjeny přenosové moduly pro uvedenou rychlost, které mohou být implementovány na úrovni racku. Výhodou má být i to, že servery pak mohou být umístěny dále od úložných systémů a síťových prvků v samostatných boxech. Jedním z velkých hráčů, který se spolu s Intelem podílí na rozvoji nové generace serverů, je Facebook, který plánuje tuto technologii nasadit ve svých datových centrech.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva + = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz