LenovoEMC novým hráčem na poli úložišť NAS

Albert Ryba | 07.01.2013 | Aktuality, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnosti Lenovo a EMC ohlásily, že založily společný podnik s poměrně krkolomně znějícím názvem LenovoEMC Ltd. Ten se má zaměřit na nabídku síťových úložných systémů NAS (Network Attached storage) zejména malým a středním firmám a podnikům s mnoha roztroušenými pobočkami (tzv. distribuované podniky).

Nabídka společného projektu má vycházet z portfolia úložišť společnosti Iomega, kterou EMC vlastní. Tato úložiště pak používají operační systém EMC LifeLine určený právě pro menší firmy a pobočky. V rámci joint venture mají být tyto úložné systémy nabízeny k serverům a pracovním stanicím ThinkServer a ThinkStation. Víceméně jde tedy spíše o hlubší spolupráci než o vývoj zbrusu nových produktů a jedná se zejména o rozšíření stávajícího partnerství těchto dvou firem. Majoritním vlastníkem společnosti LenovoEMC je pak čínské Lenovo a EMC má jen menšinový podíl.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz