Forpsi spouští vlastní cloudové služby IaaS

Albert Ryba | 14.02.2013 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Internet CZ dnes spustila ostrý provoz své nové služby Forpsi Cloud Computing. Přidala se tak k řadě poskytovatelů infrastruktury jako služby. Nabídka má být určena především zákazníkům, kteří pro své služby potřebují využívat flexibilní IT infrastrukturu. S nulovými počátečními náklady a během několika minut lze v rámci IaaS (Infrastructure-as-a-Service) řešení „postavit“ virtuální datové centrum. Služba není jen pronájmem virtuálního serveru, jak si většina zákazníků dnes představuje pod pojmem cloudové služby, ale skutečným virtuálním datacentrem, tedy virtuálními servery propojenými virtuálními sítěmi a infrastrukturou.

Společnost Internet CZ podle svých zástupců tímto krokem reaguje na poptávku po cloudových službách v B2B segmentu a otevírá možnost dosáhnout na profesionální cloudová řešení i malým společnostem. Zákazníci si mohou službu nezávazně vyzkoušet a bezplatně tak ověřit její využitelnost pro své projekty.

Zákazník má při sestavování vlastního datacentra možnost výběru hypervizoru VMware nebo Microsoft Hyper-V a více než 40 šablon k okamžitému použití na bázi operačních systémů Linux a Windows. Díky modelu pay-per-use a účtování na hodinovém základě si zákazníci mohou bez problémů postavit své datacentrum například pro jeden specifický projekt. Využívat a tedy i platit za něj budou pouze pár hodin, dní nebo týdnů, po dobu jejich potřeby a alokovaného výkonu (CPU, RAM a HDD). Další z vlastností tohoto řešení je automatický pronájem licencí Microsoft Windows v rámci kreditu. Provozní náklady jsou tak jasně předvídatelné a v reálném čase je lze škálovat podle aktuální potřeby spolu s alokovaným výkonem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz