IDC IT Security Roadshow 2013

Martin Noska | 19.02.2013 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Společnost IDC CEMA zve na 11. ročník konference IDC IT Security Roadshow 2013, která proběhne 14. března 2013 od 9,00 hod v konferenčním centru U Hájků v Praze a uvítá zajímavé zahraniční i tuzemské odborníky na oblast bezpečnosti IT.

Mezi nimi bude například Timo Kasper, jenž se zaměřuje na výzkum bezpečnosti vestavěných kryptografických systémů využívajících čipové karty, mikrokontrolery a FPGA obvody se zaměřením na RFID čipy a bezdrátové systémy pro Ústav pro bezpečnost IT Horsta Gortze na Rúrské univerzitě v německé Bochumi. V prezentaci vám ukáže zabezpečení dat na kartách z pohledu útočníka a zda je možné s nimi (a souvisejícími systémy) podvodně manipulovat. Také uvidíte analýzu vedlejších kanálů (SCA), což je silný útok umožňující získat tajné šifrovací klíče. Na příkladu prolomení zabezpečení karty Mifare DESfire MF3ICD40 (např. Opencard) uvidíte, jak lze pomocí SCA útoku odhalit kryptografické klíče těchto karet a získat tak volný přístup k uloženým datům a možnost je libovolně pozměňovat.

Dále zde vystoupí třeba Tom Vavra, ředitel výzkumu skupiny Software v IDC, který odhalí výsledky průzkumu vedeného mezi účastníky minulého ročníku konference. Jak se od minulého roku změnil pohled IT manažerů na IT bezpečnost? Řeší vaši kolegové stejné bezpečnostní otázky jako vy? Jak si stojí Česká republika v porovnání s ostatními zeměmi?

Na IDC IT Security Roadshow 2013 mimo jiné také uslyšíte příspěvky z následujících témat:

- Bezpečnostní a obchodní strategie podniku
- IT příští generace a dopad nových trendů na IT bezpečnost
- Bezpečnost v době cloud computingu
- Velká data a bezpečnost
- Nova generace firewallů a IP
- Bezpečnost sítí a mobilních zařízení
- Řízení bezpečnosti a rizik

Více informací najdete na webových stránkách konference http://events.idc-cema.com/itsecurity13cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz