Konference České asociace elektronických komunikací

Martin Noska | 19.02.2013 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Občanské sdružení Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK) uspořádá v úterý 23. dubna 2013 v hotelu Crowne Plaza Prague v Praze Dejvicích každoroční konferenci pod ústředním heslem: „Svět elektronických komunikačních sítí a služeb, vysílání a nových výzev“.

Další témata výroční konference se budou týkat například aktuálních otázek v oblasti právní úpravy elektronických komunikací, novely autorského zákona, vývoje evropského telekomunikačního sektoru a jak na něj reagovat v souvislosti s jeho regulací a jiných námětů i událostí v sektoru elektronických komunikací a dalších klíčových témat současných elektronických komunikací v ČR i ve světě.

S úvodními projevy v zahajujícím bloku vystoupí:

Fabio Colasanti, prezident International Institute of Communications. Tato významná osobnost mezinárodní telekomunikační sféry se bude ve svém projevu zabývat otázkami vývoje evropského telekomunikačního sektoru. Druhým klíčovým tématem jeho projevu bude vývoj regulačních opatření v této oblasti. Regulace v mnoha případech není vždy schopna postihnout všechny aspekty rychle se vyvíjejícího telekomunikačního trhu. Jsou nutné její další podstatné změny? Na tyto otázky se bude snažit odpovědět ve svém projevu Fabio Colasanti.

S projevem vystoupí i Dr. Marianne Klingbeil – zástupkyně generálního tajemníka Evropské komise. Její téma dnes oslovuje všechny členské země EU. Nazývá se: Lepší a přehlednější tvorba politiky v Evropské unii.

Chris Hutchins, Vice President European Policy, Liberty Global B. V. bude přednášet o “Úloze hospodářské soutěže v oblasti infrastruktury v podpoře investic a inovací pro Evropu.“ Evropský trh je formován jak vlastním konkurenčním a technologickým vývojem, tak snahou Bruselu i národních vlád o jeho spravedlivou regulaci. Tváří tvář mnoha dalším vlivům, například agresivní asijské konkurenci, jsou tyto snahy ne vždy úspěšné. Regulační orgány, svázány legislativou, nemají vždy potřebnou pružnost a možnost předvídat překotný vývoj. Prudká hospodářská soutěž však přináší nejen nové technologie a služby, ale i příznivější ceny pro široké spektrum uživatelů, které se stále rozšiřuje.

Dr. Simon Moores – Managing Director, Zentelligence (Research) a místopředseda Conservative Technology Forum (UK), přednese téma, které může být velmi zajímavé i v našem prostředí: Rozvoj e-governmentu a superrychlého broadbandu V Británii. Futurista, se zaměřením na odvážné inovace a jejich důsledky, je oblíbeným konferenčním řečníkem a předsedou výročních mezinárodních eCrime kongresů. Bývalý ‚Technology Ambassador‘ britské vlády a předseda výzkumné skupiny, Simon Moores vystupuje na odborných fórech a předsedá mnoha britským a mezinárodním konferencím.

Seznam dalších osobností ze světa elektronických komunikací, které budou na konferenci vystupovat, lze najít v programu výroční konference, jehož pracovní verze je neustále aktualizována na webových stránkách konference.

Program konference je rozdělen do následujících tematických bloků:

* Vývoj v sektoru elektronických komunikací očima zahraničních expertů

* Aktuální otázky v oblasti právní úpravy elektronických komunikací

* Internet po konferenci WCIT-12 v Dubaji

* K novele autorského zákona

Bližší informace včetně registračního formuláře najdete na adrese http://www.caek.cz/konference-2013/

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz