Slate7: První tablet HP s Androidem

Albert Ryba | 25.02.2013 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost HP představila svůj nový tablet Slate7, který je první z řady chystaných přístrojů s OS Android. Informace o něm ostatně prosakovaly již několik týdnů.

Tablet se vyznačuje úhlopříčkou 7″ a víceméně standardní hmotností 368 g. Odlišností má být použití technologie Beats Audio pro přehrávání zvuku ve vysoké kvalitě. Model HP Slate7 je po nedávno představeném počítači HP Chromebook druhým členem nové modelové řady produktů, jejímž cílem je nabídnout uživatelům snadný přístup ke všem službám společnosti Google, jako jsou Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive či Google+ Hangouts pro video komunikaci s více uživateli současně, stejně jako přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu dostupnému prostřednictvím služby Google Play.

Tablet HP Slate7 spadá do produktového portfolia nové obchodní jednotky HP Global Mobility Business Unit, založené v září 2012 při příchodu Alberta Torrese. Ten přešel do HP ze společnosti Nokia, kde zastával funkci výkonného viceprezidenta a dohlížel na vývoj produkty a platformy MeeGo.

Srdce tabletu tvoří procesor ARM Dual Core Cortex-A9 s frekvencí 1,6 GHz, součástí výbavy je rovněž 3Mpix fotoaparát na zadní straně a VGA fotoaparát na přední straně pro využívání multimediální komunikace, natáčení videa a fotografování. Uživatelédále mohou využívat aplikaci HP ePrint pro tisk bez ohledu na to, jestli se zrovna nacházejí doma nebo na cestách a nové nativní funkce navíc umožňují přímý tisk z většiny aplikací. Pro přenos souborů je připraven port MicroUSB.

Tablet HP Slate7 bude na českém trhu dostupný během července letošního roku. Cena by měla začínat na částce 169 eur (tedy asi 4200 Kč).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz