CRM nejvíce žádanou mobilní podnikovou aplikací

Albert Ryba | 13.03.2013 | Mobilita, Software | Žádné komentáře

Globální studie agentury IDC sponzorovaná společností IFS přinesla výsledky průzkumu požadavků na mobilní podnikové aplikace a řešení. Z hlasování více než 450 manažery po celém světě jednoznačně vyplývá, že nejžádanější mobilní aplikací je přístup k CRM.

Studie ukazuje, že třemi nejvíce požadovanými podnikovými aplikacemi, které chtějí společnosti na smartphonech svých zaměstnanců, jsou:

1. Customer relationship management (CRM) – 31 procent zástupců dotázaných společností uvádí, že CRM (např. řízení prodeje, smluv, činností a obchodních příležitostí) je mobilní podniková aplikace, která by nejvýznamněji ovlivnila jejich obchodní činnost.

2. Business Intelligence (BI) – 13 procent respondentů upřednostnilo schopnosti BI řešení, např. hodnocení výkonnosti pracovníků a reporting.

3. Schvalování a autorizace – 10 procent si za nejžádanější podnikovou aplikaci vybralo funkcionalitu schvalování požadavků, nákupních objednávek a přijatých faktur.

Firmy jsou si vědomy svých mobilních potřeb

„Je zajímavé si povšimnout úrovně jednomyslnosti mezi dotazovanými společnostmi,“ komentuje výsledky průzkumu Martin Gunnarsson, ředitel týmu pro výzkum a strategii společnosti IFS. Jinými slovy – pokud jde o mobilní funkce, vědí zákazníci přesně, co chtějí.

Studie dále odhalila, že mobilní aplikace ”prodej/péče o zákazníka” začleněné do podnikového systému CRM jsou klíčovými pro budoucí investice.

V komentáři k výsledkům průzkumu uvedl programový ředitel IDC Jason Andersson: „Zajištění konkurenční výhody a zvýšení produktivity pracovníků, kteří mají možnost získat přístup ke správným datům v terénu, je kritickým faktorem budoucího úspěchu a hlavním zaměřením pro mobilní řešení. Mobilita a řešení mobilních dat je podstatnou částí rozvoje ICT do roku 2020.“

Průzkum byl proveden v devíti zemích Evropy (Švédsku, Dánsku, Norsku, Polsku, Německu, Spojeném království, Austrálii, Spojených státech a Francii) s celkovým počtem 455 respondentů v řadě vertikálních odvětví. Průzkum byl zaměřen na ředitele a IT manažery, kteří mají v souvislosti s mobilními řešeními, rozpočty a strategiemi rozhodovací pravomoc. Respondenti uvedli, které aktuální mobilní funkce svým zaměstnancům poskytují a kde se chystají k investicím do mobilních řešení. Více než polovina dotazovaných společností (52 %) náleží do jednoho z pěti uvedených odvětví: průmyslová výroba, proces výroby, maloobchod, výstavba a uzavírání smluv a poskytovatel služeb.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz