Hotmail se mění v Outlook, není to však bez potíží

Albert Ryba | 14.03.2013 | Internet a služby | 1 komentář

Microsoft již před časem oznámil, že plánuje doslova gigantickou transformaci služby Hotmail na Outlook.com. Nicméně jak se dalo čekat, tento přechod v praxi neprobíhá bez problémů a uživatelé si stěžují na výpadky služeb.

Ačkoliv Microsoft oficiálně nepřiznává, že by došlo k přerušení provozu a označuje výpadky jen za „zdržení“, v úterý trvalo plné zprovoznění Hotmailu a webového Outlooku celých 12 hodin od prvního nahlášení chyby a k normálu se situace vrátila až ve středu.

Transformaci Hotmailu provází potíže

Sám Microsoft na svém webu v uvedené době informoval, že je možné, že uživatelé mohou mít problém při přístupu ke svému e-mailu a že nemusí vidět všechny svoje zprávy. To se ukázalo jako pravdivé a uživatelé těchto služeb Microsoftu si intenzivně stěžovali na Twitteru. Nejčastějším problémem bylo, že nedochází k přijímání a odesílání zpráv. Microsoft celý problém přešel formálním komentářem, že se za problémy omlouvá.

Není to však poprvé v poslední době a již koncem února měli uživatelé problémy s přístupem ke svým e-mailovým zprávám. Samotná příčina problémů pak zůstává neznává a Microsoft žádné detaily ani tehdy, ani nyní nezveřejnil. Je ale téměř jisté, že je spojena se zmíněnou transformací Hotmailu v Outlook.com, která začala právě koncem února. Výsledkem bude například to, že uživatelé Hotmailu získají nové rozhraní pro svojí e-mailovou schránku a kalendář. Nové rozhraní má být také oproštěno od grafických reklam a přinést propojení se sociálními sítěmi. Microsoft dále prováděl i údržbu kalendáře v Hotmailu, takže uživatelé mohli zaznamenat zpozdění při synchronizaci, chybové hlášky a další potíže.

Další vlna problémů pak postihla cloudové úložiště Skydrive, které mělo v úterý také několikahodinový výpadek. Ani zde nejsou příčiny známy. Komentátoři varují, že uživatelé jsou schopni tolerovat několik málo výpadků, ale pokud by problémy měly pokračovat, nelze vyloučit, že řada se jich se službou může natrvalo rozloučit. Obzvláště citliví jsou na výpadky firemní uživatelé. Podobný problém ovšem hrozí v případě, že nebudou spokojeni s novým rozhraním, které Microsoft chystá.

Bude Hotmail konkurenceschopnější?

Hotmail patřil mezi vůbec první webové „freemailové“ služby na světě a dlouho patřil i mezi nejpoužívanější. Jeho oficiální start byl 4. července 1996, kdy nesl název HoTMaiL. V roce 1997 pak byl zakoupen Microsoftem za částku 400 milionů dolarů a přejmenován na MSN Hotmail.

Nicméně za dobu svojí existence jen minimálně změnil svůj  celkový koncept a dnešní důraz na video, interaktivitu a on-line komunikaci jej již pomalu odsouvali do starého železa. Snaha Microsoftu o výraznější přepracování služby má proto svoje opodstatnění, ačkoliv konkurenční Gmail již získal poměrně velký náskok. A to třeba i tím, že se nejedná jen o klasickou e-mailovou schránku, ale mění se v komplexní komunikační nástroj provázaný s dalšími on-line aplikacemi a umožňujícími i videokonference ve větších skupinách, tzv. Setkání.

1 komentář u článku “Hotmail se mění v Outlook, není to však bez potíží”

  1. Jarda napsal:

    A čekal snad někdo něco jiného? Jako třeba že se Microsoftu povede nějaká migrace či update bez potíží??? ;-)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + = sedmnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz