Samsung Galaxy S 4: Nová konkurence pro iPhone

Albert Ryba | 15.03.2013 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Samsung Electronics představil čtvrtou generaci telefonu Galaxy S, model nazvaný Samsung Galaxy S 4. Ten je vybavený Full HD Super AMOLED displejem s úhlopříčkou o velikosti 5 palců a hustotou pixelů 441 ppi.

Smartphone bude vyráběn buď se čtyřjádrovými procesory s taktem 1,9 GHz a nebo s osmijádrovými čipy Exynos  „octa“ na 1,6 GHz, což je také zatím v oblasti mobilních telefonů rekord. Operační paměť (RAM) má kapacitu 2 GB a k dispozici budou verze s úložným prostorem 16, 32 a 64 GB s možnosti rozšíření pomocí MicroSD karet. Jako operační systém bude dodávám Android 4.2.2 Jelly Bean.

Samsung Galaxy S 4 váží 130 gramů, je silný 7,9 mm a měl by se také vyznačovat delší výdrží na baterie. Je též vybaven novým sklem Gorilla Glass 3 od společnosti Corning, které by mělo zaručit vyšší odolnost. Přístroj dále disponuje funkcí  Dual Camera, umožňující v jeden okamžik používat přední i zadní kameru. S funkcí Dual Video lze také dělat a přijímat skupinové videohovory. Rozlišení zadní kamery je 13 Mpx, u přední jde o 2 Mpx.

Na cestách mohou někteří uživatelé ocenit funkci S Translator, která nabízí překlad aplikací, včetně emailů, SMS zpráv a chatů. Telefon dokáže překládat jak mluvený, tak i psaný text. Výsledný překlad může být opět buď psaný, nebo mluvený.

Galaxy S 4 podporuje technologie HSPA+42 Mbps a 4G LTE. Především verze LTE podporuje až 6 různých pásem, díky čemuž přístroj funguje ve většině oblastí pokrytí LTE a umožňuje i globální LTE roaming. Později v tomto roce bude navíc uvedena verze TDD / FDD LTE Dual Mode.

Speciální funkce Samsungu Galaxy S 4

Funkce Samsung Smart Pause umožňuje ovládat displej pohledem. Například když sledujete nějaké video a podíváte se jinam, tak se záznam automaticky zastaví. Spustí se opět ve chvíli, kdy se pohledem vrátíte zpět na obrazovku. Na tuto vlastnost telefonu navazuje funkce Samsung Smart Scroll, díky které můžete procházet prohlížeč nebo emaily nahoru a dolů bez dotyku obrazovky. Telefon rozpozná váš obličej sledující displej a zároveň vnímá pohyb vašeho zápěstí a podle toho posouvá stránky nahoru nebo dolů.

Funkce Air View slouží k zobrazení náhledu emailových zpráv, úkolů z aplikace S Planner, obrázků nebo videí na displeji pouhým přiblížením prstu. Pokud se rozhodnete, že chcete telefon ovládat pohybem ruky, pomůže vám funkce Air Gesture. Můžete tak měnit hudební skladbu, pohybovat se po internetových stránkách, nebo přijímat hovory aniž byste se museli displeje dotýkat.

Pro řidiče je připravená funkce S-Voice Drive, prostřednictvím které můžete hlasem aktivovat příkazy. Jakmile se telefon propojí přes Bluetooth se systémem v automobilu, automaticky se zapne do jízdního režimu, který se stará o převod textu na řeč, takže můžete snadno a bezpečně kontrolovat zprávy bez nutnosti dívat se na obrazovku telefonu.

Samsung Optical Reader automaticky rozpoznává text, vizitku nebo informace v QR kódu a poskytuje užitečné funkce, jako je překlad, hovor, textová zpráva a vyhledávání.

Další novinkou, kterou v sobě Galaxy S 4 skrývá, je program S Health. Kombinace čidel zabudovaných do přístroje systematicky monitoruje vaše zdraví, okolí apod., čímž pomáhá zlepšovat kvalitu vašeho života. Uživatelé si mohou kontrolovat svůj zdravotní stav a pomocí záznamů o stravování, cvičení a monitorování spánku zůstanou v kondici a zdraví. (Některé funkce vyžadují další příslušenství).

Další funkcí, která chrání tělesnou a duševní pohodu je Samsung Adapt Display. Ta nabízí optimální zobrazení přizpůsobené každé aplikaci a funkce Samsung Adapt Sound pak zajišťuje optimální úroveň a typ zvuku přizpůsobeného každému uživateli.

Samsung Galaxy S 4 bude k dispozici od 2. čtvrtletí po celém světě. V USA bude telefon nabízen ve spolupráci s partnerskými společnostmi AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon Wireless, stejně jako u US Cellular a Cricket. V Evropě bude Samsung Galaxy S 4 nabízen prostřednictvím globálních mobilních operátorů Deutsche Telecom, EE, H3G, Orange, Telenor, Telia Sonera, Telefonica a Vodafone.

Při uvedení bude k dispozici ve dvou barevných variantách – černá (Black Mist) a bílá (White Frost). Další barevné varianty budou následovat později v tomto roce.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz