VMware představuje novou strategii pro firmy

Albert Ryba | 19.03.2013 | Aktuality, Cloud, Software | 4 komentáře

Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware, představil na konferenci Strategic Forum for Institutional Investors novou strategii společnosti a přiblížil plány týkající se softwarově definovaných datových center, rozšíření nabídky v oblasti hybridních cloudů a pokroku v éře mnoha zařízení.

V roce 2013 se VMware zaměří na tři hlavní oblasti:

1. Redefinice infrastruktury: Softwarově definovaná datová centra
Prostřednictvím softwarově definovaných datových center chce VMware rozšířit výhody virtualizace na všechny oblasti datového centra – síť, bezpečnost, úložiště a správa. V rámci nové strategie chce VMware sloučit produktovou řadu VMware vCloud Networking and Security a platformu Nicira Network Virtualization Platform (NVP) do jediné skupiny produktů založené na společném technologickém základě a souhrnně nazvané VMware NSX.

VMware NSX má umožnit využít potenciálu virtualizace sítí díky práci napříč VMware i ne-VMware hypervizory, systémy pro správu cloudů i základním síťovým hardwarem. Navíc VMware NSX poskytne otevřený framework pro integraci síťových a bezpečnostních služeb. VMware NSX umožní zákazníkům díky virtualizaci sítě zrychlit nasazení aplikací, snížit kapitálové i provozní náklady a proměnit síťový provoz bez jakýchkoliv výpadků.

2. Zajištění hybridního cloudu
VMware představil své plány rozšířit softwarově definovaná datová centra o nabídku služeb hybridního cloudu, které umožní všem 480 tisícům zákazníkům čerpat výhod veřejného cloudu s jednotným modelem správy, organizace, síťování a bezpečnosti a bez nutnosti měnit své stávající aplikace.

Služby VMware vCloud Hybrid Service by měly být uvedeny později v tomto roce a dostupné prostřednictvím stávajících kanálů ve spolupráci s širokou sítí partnerů. VMware vytvořil novou divizi služeb hybridních cloudů v čele s Billem Fathersem, odborníkem s mnohaletými zkušenostmi v oblasti cloudových služeb. (Více informací v samostatné tiskové zprávě)

3. Podpora pro éru mnoha zařízení
VMware se snaží pomoci korporátním zákazníkům propojit koncové uživatele s potřebnými daty, aplikacemi a desktopy prostřednictvím nedávno představené sady VMware Horizon Suite. Tato platforma pro mobilní pracovníky využívá virtualizaci k proměně shluků dat, aplikací a desktopů na centralizované IT služby, které lze snadno nasadit, spravovat a doručit koncovým uživatelům na libovolné zařízení. VMware Horizon Suite má pomoci zákazníkům VMware vyhovět vzrůstajícím požadavkům na mobilní pracovníky bez nutnosti obětovat kontrolu a bezpečnost.

4 komentáře u článku “VMware představuje novou strategii pro firmy”

  1. Patrik Veselík napsal:

    Pat Gelsimger už není v Intelu? Svět se mění…

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz