Gartner: Zájem o CRM systémy vytrvale roste

Albert Ryba | 29.04.2013 | Aktuality, Analýzy, Software | Žádné komentáře

Podle informací od analytické společnosti Gartner vzrostly v roce 2012 tržby dodavatelů na globálním trhu s CRM softwarem na 18 miliard dolarů, což představuje nárůst o 12,5 procenta. „Růstr trhu CRM byl v roce 2012 oproti celému trhu firemního software trojnásobný,“ upozorňuje analytička Gartneru Joanne Correiaová.

Hlavním trendem na trhu CRM softwaru je nárůst podílu dodávky „jako služba“, na níž připadlo v roce 2012 téměř 40 % tržeb. Hlavní dodavatel software CRM „jako služba“, společnost Salesforce.com, dokázala v roce 2012 zvýšit tržby o 26 %, získat tržní podíl 14 % a předstihnout dlouhodobě největšího dodavatele, společnost SAP.

Co se regionálního rozdělení trhu týče, na 80 % tržeb dodavatelé realizují v Severní Americe a v západní Evropě. Největší růst však vykazují regiony východní Evropy, Eurasie a Střední Východ/Afrika.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz