5 trendů ze světa nabíjení pro rok 2013, které využijete nejen mimo domov

PR | 08.04.2013 | Mobilita | Žádné komentáře

V současné době zažíváme boom elektronických zařízení. Jednotliví výrobci se předhánějí, kdo z nich představí chytřejší model. Pozadu přitom nezůstávají ani vývojáři nabíječek a různých technologií nabíjení. Trendem v nabíjení pro rok 2013 je univerzalita, multifunkčnost, minimalizace i možnost dobíjet zařízení bez přístupu k elektrické síti. Představíme vám několik současných trendů ze světa nabíjení, které oceníte zejména mimo domov.

Nabíjení a přenos dat

Trendem současnosti je možnost využívat jeden přístroj k několika různým věcem zároveň. Spolu s nabíjením tak nyní můžete využít jedno zařízení k dobíjení i k přenosu dat mezi různými přístroji navzájem. Tuto možnost pak oceníte především na cestách. Ušetříte totiž místo v kufru, které by vám zbytečně zabíraly různé propojovací kabely. Zařízení jsou přitom obvykle v minimalistickém provedení, které se snadno vejde třeba do kapsy. „Univerzální řešení pro nabíjení a přenos dat je neocenitelným pomocníkem využitelným pro všechna moderní mobilní zařízení. Umožňuje jednoduché napojení na USB nabíječku i vzájemné propojení přístrojů. To je v dnešní době, kdy stále manipulujeme s daty, přenášíme fotografie či videa, velkou výhodou,“ sdělil Radim Tlapák z eshopu Batteryshop.cz (společnost NTB CZ), která na českém trhu distribuuje praktické KeyJuice přívěsky pro zařízení s Micro a Mini USB portem či chytrá Apple zařízení.

Bezdrátové nabíjení

Aktuální trendy rovněž směřují k nabíječkám zcela oproštěným od zbytečných kabelů. Problém řeší bezdrátová technologie, která umožňuje nabíjení daného zařízení na větší či menší vzdálenost dle daného druhu nabíjení. Bezdrátově nabíjet lze indukční, rádiovou či rezonanční metodou. Při indukčním nabíjení je třeba položit dobíjený přístroj na indukční podložku. Rádiové nabíjení funguje na základě signálu rádiových vln, kdy se vysílač i přijímač nachází na stejné frekvenci. Aktuálně se nejvíce využívá u bezdrátových klávesnic a myší. Nabíjením s využitím rezonance dodáte energii například některým druhům vysavačů nebo notebooků, a to na vzdálenost 3 až 5 metrů. Nedávno pak byla představena i technologie, která bezdrátově nabíjí telefon v automobilu.

Dobíjení pomocí pohybu či tlukotu srdce

Tento způsob nabíjení zatím není zcela rozšířen. Představuje však bezesporu zajímavou alternativu ke klasickému nabíjení ze sítě, na jejímž rozvoji již pracuje řada vývojářů. Fungování spočívá v přeměně mechanické energie na elektrickou. Mobilní zařízení se díky této technologii může dobíjet samo při chůzi, telefonování, hraní her či jakékoliv manipulaci s přístrojem. Řešení je navíc ekologické. Lidského těla pak využívá i další moderní technologie, kterou je nabíjení pomocí tlukotu srdce. Masové využití této technologie je však alespoň prozatím v nedohlednu.

Nabíjení pomocí solární energie

Tento způsob nabíjení oceníte zejména při pohybu v terénu, kde se nacházíte mimo dosah elektrické energie. Je třeba podotknout, že k samotnému nabíjení není bezpodmínečně nutný sluneční svit, ale postačí běžné denní světlo. Rychlost nabíjení je závislá na množství dopadajícího světla. Samozřejmě platí, že čím větší je plocha solárních panelů, tím větší je příjem světelné energie. Solární nabíječku je třeba vybírat dle výkonu. U těch s vnitřním akumulátorem musíme brát ohled i na jeho kapacitu. Pro mobilní telefony, GPS navigace nebo MP3 přehrávače jsou vhodné solární nabíječky s výkonem 4,1 až 10 W. Nabíječkami s kapacitou vyšší než 10 W lze nabíjet i tablety a notebooky. K nabíjení solární energií však v současnosti ani solární nabíječku nepotřebujete, některé moderní chytré přístroje totiž mají solární panely integrované mezi vrstvami displeje a nabíjí se jeho prostřednictvím.

Nabíječky se záložní baterií

V místech bez přístupu k elektrické síti je možné využít i dalšího trendy způsobu nabíjení. Tím jsou nabíječky s integrovanou záložní baterií. Záložní baterii dobijete v pohodlí domova a v terénu pak můžete kdykoliv využít její energii k dobití svého mobilního přístroje. „Energií z integrované baterie snadno dobijete svůj přístroj kdekoliv. Díky výměnným konektorům lze nabíječkou nabíjet jakékoliv zařízení. Dva USB porty navíc umožní dobíjení dvou přístrojů zároveň. Záložní zdroj nabíječky disponuje kapacitou 1800mAh. To vystačí na dobití dvou standardních baterií do mobilního telefonu,“ vysvětlil Radim Tlapák ze společnosti NTB CZ, která je distributorem nabíječky s integrovanou baterií iGo Charge Anywhere.

O značce iGo
Značka iGo představuje absolutní vrchol na světovém trhu s nabíječkami a napájecími adaptéry. Hlavními přednostmi této značky jsou inovativní designová řešení, uživatelsky přívětivé ovládání a šetrnost k životnímu prostředí. Díky patentované technologii výměnných konektorů stačí jediná nabíječka iGo pro nabíjení všech mobilních zařízení. Navíc se nabíječky iGo umí automaticky přizpůsobit velkému rozsahu vstupního napětí, jsou tak vhodné pro cesty do zahraničí.

Značka nabízí i produkty s převratnou technologií iGo Green, které šetří nejen životní prostředí, ale i peníze za energii, jejichž cena neustále stoupá. Produkty iGo Green šetří více než 85 % energie ve srovnání s běžnou nabíječkou v době, kdy je adaptér připojen ke zdroji, ale notebook není používán. Úsporná nabíječka iGo Green Travel získala ocenění od časopisu Computer za funkčnost a univerzalitu.

O společnosti NTB CZ, s.r.o.
Společnost NTB CZ je oficiálním dovozcem výrobků značky iGo do České republiky. NTB CZ se specializuje na prodej výrobků z oblasti výpočetní techniky a elektroniky, kterému se věnuje již od roku 1998. Obchodními partnery společnosti jsou světoznámé firmy z Asie a USA. Všechny prodávané baterie splňují přísné evropské normy a mají všechny certifikáty potřebné pro prodej v zemích Evropské unie.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz