Prodeje PC klesají více než se očekávalo

Albert Ryba | 11.04.2013 | Aktuality, Analýzy, Hardware | Žádné komentáře

Globální prodeje PC v prvním čtvrtletí 2013 dosáhly podle předběžných údajů analytické společnosti Gartner 79,2 mil. kusů, což představuje meziroční pokles o 11,2 procenta. Prodeje v regionu EMEA pak dokonce propadly o 16,0 procenta.

Prodeje počítačů padají především ve spotřebitelském segementu, protože domácnosti v čím dál větší míře nahrazují stolní PC a notebooky nejrůznějšími tablety nebo dokonce smartphony. To samo o sobě není překvapující zjištění, ale propad je výrazně rychlejší, než se očekávalo.

Z jednotlivých značek stojí za pozornost úspěchy společnosti Lenovo, jejíž globální tržní podíl meziročně vzrostl na 14,7 %, což je jediná destina procentního bodu za vedoucí značkou HP. Na trhu EMEA Lenovo dokonce zaznamenalo růst prodejů o 11,1 procenta; prodeje HP jakožto lídra trhu propadly o 32,3 procenta.

Celosvětový vývoj shrnuje následující tabuka od Gartneru, z níž je vidět, že Lenovo jako jediné dokázalo zejména agresivní cenovou politikou odolat propadu trhu a meziročně mírně rostlo.

gartner-prodeje-pc-tabulka

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz