RAD Studio XE4 rozšiřuje možnosti multiplatformního vývoje

Martin Noska | 22.04.2013 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Společnost Embarcadero Technologies uvolnila novou verzi řešení RAD Studio s označením XE4. Jde o sadu nástrojů pro programování softwarových aplikací určenou vývojářům, kteří chtějí vytvářet skutečně nativní aplikace pro osobní počítače (PC), tablety a chytré telefony a dostávat je rychle na trh. RAD Studio XE4 dovolí pro vývoj aplikací pro více zařízení sestavit jediný vývojový tým, vytvářet jeden zdrojový kód v rámci jednoho časového plánu bez nutnosti obětovat cokoli z výkonu aplikací.

Skutečně nativní aplikace jsou provozovány přímo na technických prostředcích přístrojů bez použití skriptů nebo interpretační vrstvy. Poskytují vývojářům aplikací lepší možnosti ovládání a vyšší zabezpečení; uživatelům aplikací pak přátelštější prostředí, rychlejší odezvu a tím pádem i větší spokojenost s aplikacemi. Řada dnešních aplikací pro více zařízení se opírá o virtuální implementace nebo je interpretována v běhových prostředích – v tom případě nejde o skutečně nativní aplikace.

RAD Studio XE4 přináší vývoj pro více zařízení s procesory ARM a Intel včetně Apple iPhone, iPod touch, iPad, Mac OS X, Windows PC nebo tablety Slate či Surface Pro. Výhody takového přístupu jsou:

•    Vývoj aplikací pro více zařízení
Použitím nástroje RAD Studio XE4 mohou nyní vývojáři vytvářet aplikace, které jsou kompilovány a optimalizovány pro více platforem a zařízení. Složitost vývoje se o hodně snižuje díky jediné sadě vývojářských zdrojů pro tvorbu aplikací pro více platforem – jeden zdrojový kód, jeden vývojářský tým, jeden časový plán.

•    Tvorba skutečně nativních aplikací
Skutečně nativní, tedy kompilované aplikace poskytují nejvyšší výkon a nejpřísnější zabezpečení tím, že nepoužívají ani skriptovací, ani virtuální stroje. Vývojáři mohou využít celou řadu možností dostupných na jednotlivých zařízeních a vytvářet dobře a rychle pracující aplikace s příjemným ovládáním, které budou uživatelé rádi používat.

•    Rychlá tvorba prototypů na zařízeních
Návrháři nebo vývojáři dostávají možnost rychle vytvářet prototypy či ideové modely aplikací bez zápisu kódu s použitím skutečných či simulovaných dat a nasadit je ihned na cílová zařízení (PC, telefon či tablet), nebo je simulovat v prostředí Windows či Mac. Členové týmu i klienti tak mohou získat daleko přesnější představy o budoucí podobě výsledných aplikací.

Klíčové vlastnosti produktu RAD Studio XE4:
•    Ucelená aplikační struktura pro iOS, Windows a Mac OS X; zanedlouho bude přidána i podpora pro Android
•    Vizuální návrháři pro uživatelská rozhraní iOS, Mac a Windows s podporou mnoha druhů zařízení, rozlišení obrazovek a jejich orientací
•    Nativní styly ovladačů uživatelského rozhraní iOS, nativní služby jako pohybové senzory, kamery, geolokace, sdílení dat a oznamovací služby
•    Podpora lokálních databází SQLite, IBLite a InterBase Embedded ToGo
•    Zabudovaná vícevrstvá podniková propojitelnost pro Oracle, Sybase, IBM DB2, InterBase, MySQL, Microsoft SQL Server, Microsoft Azure, Amazon Web Services, služby SOAP a REST a další.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz