10 nejlepších zemí pro umístění datového centra

Albert Ryba | 29.05.2013 | Analýzy | Žádné komentáře

V jaké zemi je nejvýhodnější umístit nové datové centrum? Kupodivu jsou to Spojené státy. Alespoň podle Data Center Risk Indexu, zveřejněného společností Cushman & Wakefield. Celkově v žebříčku bodují vyspělé země, protože umístění datového centra v rozvíjejících se ekonomikách je i přes možnou úsporu nákladů velkým rizikem.

Nově zveřejněný Data Center Risk Index zohledňuje příznivé a nepříznivé faktory pro umístění datového centra v různých zemích po celém světě.

Mezi důležité faktory pro celkové hodnocení patří ceny energií, datová propustnost, celkové ekonomické klima a možnost dělat byznys, daně pro firmy, cena pracovní síly, politická stabilita, hrozba přírodních pohrom a také vzdělanost populace.

Vyspělé země bodují

To, že se vítězem staly Spojené státy, je podle autorů dáno zejména tím, že jde o zemi se stále největší kapacitou v oblasti přenosu dat po internetu. Také ceny elektřiny se v USA drží na přijatelné úrovni, zatímco ve většině zemí došlo v poslední době k jejich zvyšování. Také politická stabilita, vyzrálost prostředí pro podnikání a kvalifikovaná pracovní síla hrají pro Spojené státy. Asi největším rizikem jsou zde přírodní pohromy, zejména pak časté hurikány.

Na druhé příčce se umístila Velká Británie (resp. Spojené království), kde jsou také dobré možnosti vysokorychlostního přenosu dat a slušné podmínky pro podnikání. Nicméně zde výrazně rostou ceny energií, což může provoz nově otevřeného datacentra prodražit.

Top 10 zemí pro umístění datového centra

Celkově bylo hodnoceno společností Cushman & Wakefield 30 států, první desítka pak vypadá následovně:

1. USA
2. Spojené království
3. Švédsko
4. Německo
5. Kanada
6. Hong Kong
7. Island
8. Norsko
9. Finsko
10. Katar

Celou studii si můžete po bezplatné registraci stáhnout z webu společnosti Cushman & Wakefield.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz