Autisté ideálními zaměstnanci pro technické pozice?

Albert Ryba | 23.05.2013 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost SAP oznámila, že hodlá nově zaměstnat osoby s autismem, a to jako programátory, specialisty kontroly kvality nebo odborníky na testování softwaru.  Autismus je považován za vývojové duševní postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi objevující se před třetím rokem věku. Nicméně v praxi dokáží být autisté v některých specifických činnostech velmi produktivní a dosahovat solidních výsledků.

SAP tvrdí, že vidí v těchto lidech potenciál a u celé řady z nich schopnosti a nadání pro práci v informačních technologiích. SAP bude na zaměstnávání autistů spolupracovat s organizací Specialisterne, která se zaměřuje na vyhledávání talentů a specializuje se právě na skupinu osob s touto poruchou a jejich uplatnění.

Této globální iniciativě předcházel pilotní projekt. V Indii již pracuje 6 lidí trpících autismem na testování sady podnikových aplikací SAP Business Suite a v Irsku dalších 5. Ukazuje se, že jejich působení má pozitivní vliv na růst produktivity práce celého týmu. Nyní bude projekt pokračovat v Kanadě, USA a Německu a dále v ostatní zemích.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz