Filr od Novellu podnikovou alternativou Dropboxu

Martin Noska | 01.05.2013 | Aktuality, Software | 1 komentář

Společnost Novell se snaží proniknout do oblasti sdílení souborů v podnikovém prostředí. Její nové řešení se jmenuje Filr a snaží se být konkurencí pro taková řešení jako Dropbox, Box, Google Drive, Microsoft SkyDrive a další. Ačkoliv oproti nim nabízí určité rozdíly.

I přesto, že Novell nemá v oblasti online sdílení souborů příliš velkou historii, má řadu zkušeností s bezpečnostními a síťovými řešeními v podnikové sféře. Filr na tomto dědictví staví a není narozdíl od svých konkurentů cloudovou službou, ale on-premise řešením, které sdílené soubory ukládá v interní podnikové síti. Tím se eliminuje možnost, že by se k nim dostaly nepovolané osoby a také nehrozí nedostupnost v případě výpadku internetového připojení. Podporovány jsou existující podnikové platformy jako Microsoft Active Directory, IT politiky a k dispozici jsou možnosti vyhledávání napříč celou firmou.

Filr je licencovaný na uživatele a ceny mají být nastavovány individuálně pro jednotlivé zákazníky. K dispozici má být i zvýhodněný balíček ročního předplatného pro 50 uživatelů.

1 komentář u článku “Filr od Novellu podnikovou alternativou Dropboxu”

  1. Eva napsal:

    My máme Filr zdarma v rámci balíku NOWS, myslím že je možné ho dostat i k NOES když je platná maintenance. Používáme i Vibe a tak jsme hledali nějaké vhodné SSO řešení pro urychlení autentikací ke všem používaným aplikacím a našli jsme KeyShield SSO, jestli neznáte doporučuji vyzkoušet.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz