Prognóza: V roce 2017 se prodá už šest tabletů na jeden notebook

Albert Ryba | 07.05.2013 | Aktuality, Analýzy, Mobilita | Žádné komentáře

Podle studie agentury NPD čeká prodeje tabletů výrazný růst a v roce 2017 bude připadat na jeden prodaný notebook rovných 6 tabletů. Již letos přitom prodeje tabletů celkový počet prodaných notebooků převýší.

NPD letos konkrétně počítá s celosvětovým růstem prodeje tabletů o 67 % na 256,5 milionů kusů, v roce 2017 by to ovšem mělo být již 579,4 miliony. Naopak během stejného období prodeje notebooků klesnou ze současných 203,3 milionů na 183,3 milionu. Hlavní nárůst v segmentu notebooků lze přitom očekávat u zařízení s dotykovou obrazovkou a u ultratenkých přístrojů.

Podle NPD je tato predikce důkazem, že v oblasti výpočetních zařízení dochází k radikální změně a klasické notebooky a PC se dostávají pod tlak a jejich prodeje budou klesat nejvíce, právě na úkor tabletů. Těm patří budoucnost a pokud vám již nyní připadá, že jsou prodeje PC špatné, v následujících letech budou ještě mnohem horší. Jejich výrobci by se tak měli co nejdříve přeorientovat i na jiné typy přístrojů.

Co se týká Windows 8, ani podle NPD nelze očekávat, že by přinesly segmentu počítačů nějakou výhodu a pomohly zvýšit prodeje. Problémem je hlavně vysoká cena přístrojů s Windows 8 a chybějící nativní aplikace pro dotykové ovládání.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz