SMB podniky v Česku zvažují přesun části IT infrastruktury do cloudu

Albert Ryba | 21.05.2013 | Aktuality, Cloud | Žádné komentáře

Společnost GFI Software oznámila, že podle jejího lokálního průzkumu provedeného v březnu 2013 mezi prodejními partnery společnosti GFI Česká republika a Slovensko až 56 % českých malých a středních (SMB) podniků přemýšlí o tom, že by přesunuly část své IT infrastruktury do cloudu. Zbylých 44 % podniků o takovémto kroku neuvažuje – největší obavu mají z případného zneužití dat v cloudu, z nedostupnosti služeb či pomalé internetové konektivity.

Na základě průzkumu bylo rovněž zjištěno, že pokud by organizace chtěly přenést část svého IT do cloudu, pak by daly přednost filtrování elektronické pošty (65,5 %), následované monitoringem dostupnosti IT infrastruktury (51,7 %), zálohováním (41,3 %), řízením antiviru (29,3 %), archivací e-mailů (27,6 %), filtrováním přístupu k internetu (25,9 %) a nakonec správou softwarových aktualizací (15,5 %).

Za největší překážku nasazení cloudových služeb považují české podniky možnost zneužití dat, pokud nebudou „doma“ (69,5 % firem). K dalším se řadí obavy z nedostupnosti služeb či dat (výpadek internetu, poskytovatele služby apod. – 62,7 %) a pomalá dostupnost dat přes internet (59,3 %). Naopak, právní předpisy vyplývající z podnikání ve specifickém odvětví jsou překážkou pouze pro 11,9 % podniků.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz