Vliv finančních ředitelů na podnikové IT stále roste

Albert Ryba | 23.05.2013 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Finanční ředitelé (CFO) mají čím dál větší podíl na rozhodování o technologických prioritách a investicích, za hlavní IT prioritu mají business intelligence a analytické nástroje, a zvažují využití cloudových a hlavně moblních řešení. To jsou hlavní závěry letošního ročníku průzkumu CFO Technology Study, který provádí analytická společnost Gartner a Financial Executives Research Foundation, což je výzkumné oddělení asociace Financial Executives International.

Cílem studie bylo zmapovat pohled finančních ředitelů na ekonomické a investiční klima, zjistit, jakou roli finanční ředitelé hrají v rozhodování firem o technologiích a jaké jsou jejich technologické priority.

“Výsledky průzkumu, včetně výsledků předchozích ročníků, jsou důležitým benchmarkingovým vodítkem pro samotné finanční ředitele. Důležité jsou i pro IT lídry – ať už proto, že část z nich právě finančnímu řediteli reportuje, nebo proto, že finanční ředitel je jejich nejdůležitějším interním zákazníkem,” říká o průzkumu analytik Gartner John Van Decker.

Za pozornost stojí, že přestože se finanční ředitelé často označují za interní “advokáty IT” (letos to bylo 21 % respondentů), jen malá část z nich přikládá technologiím potenciál transformovat byznys jejich podniku. Podíl technologických optimistů sice meziročně vzrostl, ale pouze na 13 procent, z loňských osmi. “Nízký podíl fnančních ředitelů, kteří věří v transformační potenciál IT, je varováním pro celý svět informačních technologií, CIOs počínaje a dodavateli konče,” upozorňuje v této souvislosti John Van Decker.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz