Cloudová kancelářská řešení bude v roce 2017 používat třetina zaměstnanců

Albert Ryba | 13.06.2013 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Podle analýzy agentury Gartner používá cloudová kancelářská řešení (email a podobná řešení pro spolupráci nebo kancelářské aplikace) zhruba 50 milionů pracovníků, což představuje 8% penetraci (bez započtení Číny a Indie). Do roku 2017 počet uživatelů cloudových kancelářských řešení podle prognózy Gartneru vzroste na 700 milionů, což by představovalo penetraci 33 procent.

Velkým impulsem pro rozvoj cloudových kancelářských řešení je podle Gartneru nárůst počtu výpočetních zařízení, která z nichž pracovníci používají k práci a z nichž přistupují k firemním systémům. Gartner odhaduje, že typický tzv. znalostní pracovník používá k práci až čtyři zařízení, což přináší jednak komplikace s instalací, údržbou a upgrade aplikací, ale především náklady související s licencemi.

Co se sektorů týče, průkopníky ve využívání cloudových kancelářských řešení jsou často organizace (zvláště ty menší) z oborů jako vyšší vzdělávání, výroba, retail nebo zdravotní či sociální péče. Velkou bariéru naopak představují extrémní bezpečnostní nároky (zpravodajské služby, obrana) a regulace (finanční sektor, zdravotnictví).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz