Co přinese vývojářská konference Apple WWDC 2013?

Albert Ryba | 05.06.2013 | Aktuality, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Ve dnech 10. až 14. června 2013 se v San Franciscu bude konat výroční vývojářská konference společnosti Apple (The Apple Worldwide Developers’ Conference, zkráceně WWDC). Van Baker, viceprezident pro výzkum ve společnosti Gartner, má v souvislosti s touto akcí následující očekávání:

Baker předpokládá, že bude uvolněna developerská verze operačního systému iOS 7. Další možností je také aktualizovaná developerská verze OS X. Kromě toho je možné, že bude představena nějaká nová služba, např. streamování hudby. Naopak je nepravděpodobné, že bychom se dočkali oznámení nějakého nového zařízení.

Operační systém iOS 7 bude mít podle Bakera především čistší design. Co se funkcionalit týče, Apple bude pravděpodobně postupně zpřístupňovat developerům další služby, například Siri. Van Baker je přesvědčen, že to otevře cestu k zajímavým inovacím. Hlavní důraz však bude nikoli na funkcionality, ale na odstranění překážek, které komplikují používání. Právě toto je pro Apple odjakživa největší priorita a rozhodně se nedá očekávat, že by orientaci na maximální uživatelskou příjemnost vyměnili za záplavu nových funkcí.

Velkým tématem developerské konference Apple bude iCloud. Pro vývojáře zatím není snadné integrovat jeho funkce do svých aplikací, což je velká překážka. Van Baker proto očekává, že Apple tímto směrem zacílí značné úsilí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz