Dell rozšiřuje nabídku konvergované instrastruktury pro SMB

Albert Ryba | 10.06.2013 | Aktuality, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Dell na konferenci Dell Enterprise Forum představila celopodnikovou konvergovanou technologii pro zcela novou skupinu zákazníků – menší pobočky společností a malé a střední podniky na trhu.

Výkonná IT infrastruktura byla do dneška cílena na velké podniky, a nebyla tak schopna reagovat na potřeby rychle se rozvíjející infrastruktury malých poboček nebo malých až středně velkých firem. Společnost Dell proto vyvinul řešení PowerEdge VRTX, které představuje údajně první konvergované řešení, určené speciálně pro vzdálené nebo malé kancelářské prostředí, s možnostmi nasazení podnikových systémů, které díky své velikosti vyžadují minimální prostor.

Mezi klíčové vlastnosti Dell PowerEdge VRTX patří:
- Větší jednoduchost: servery, úložiště, sítě a správa vložené do jednoho kompaktního šasi PowerEdge VRTX. Využívá o 86 procent méně kabelů a šetří zákazníkům čas nutný pro instalaci specifických systémů. Odstraňuje složitost, náklady a rozrůstání různorodých externích zařízení a nástrojů pro správu.

- Lepší účinnost: aktualizace Dell OpenManage Essentials pro PowerEdge VRTX zahrnuje agenta pro kompletní vzdálenou správu systémů z nového geografického pohledu na distribuované IT prostředky. Pomáhají šetřit čas a redukují prostor pro chyby. Součástí PowerEdge VRTX je také Dell Chassis Management Controller. Jednotný správce pro kontrolu nad servery, úložišti a síťovými komponenty.

- Lepší výsledky s přednastaveným řešením: Dell PowerEdge VRTX odpovídá poptávce mezi obchodními partnery po předem nakonfigurovaném pokročilém řešení, které může být obohaceno softwarem a službami důležitými pro zákazníky ve vertikálních odvětvích.

Také rešení Dell Active Infrastructure určené pro velké podniky, které bylo představeno v říjnu roku 2012, přichází v nové verzi 1.1. Cílem nové generace konvergované infrastruktury je pomoci organizacím urychlit poskytování podnikových aplikací a IT služeb, zvýšit efektivitu datových center a posílit kvalitu služeb.

Aktualizované portfolio infrastruktury zahrnuje:
- Nové ověřené zátěže: rychlejší a přesnější způsob nasazení pro společné úkoly a projekty, včetně klíčových podnikových aplikací, virtuálních desktopů a soukromých cloudových řešení. Využitím out-of-the-box, vlastních šablon pro zátěž nebo ověřené referenční architektury mohou správci snížit čas a potřebné kroky k poskytnutí nových pracovních zatížení přibližně o 99 %.

- Širší portfolio předintegrovaných systémů: Dell rozšiřuje své konvergované platformy infrastruktury a referenční architekturu zahrnující Dell Active System 50, Dell Active System 200 a Dell Active System 1000. Spolu s již funkčním Active System 800 jsou všechny tyto integrované systémy dodávány v závislosti na potřebě zákazníka a umožňují údajně až šestkrát rychlejší zavádění nové virtuální infrastruktury.

- Vylepšená jednotná správa: Active System Manager, řídící vrstva pro Active System, která slouží pro automatizaci pracovní zátěže a zavedení infrastruktury, umožňuje přejít z osmi nástrojů správy na jeden. Nový Active System Manager 7.1 přináší hlubší virtuální integraci, včetně podpory pro Microsoft Hyper-V a VMware vSphere, širší kompatibilitu a podporu pro Dell a heterogenní prostředí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ jedna = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz