Gartner: Prodej IT táhnou letos hlavně tablety

Albert Ryba | 24.06.2013 | Aktuality, Analýzy, Hardware | Žádné komentáře

Prodeje výpočetních a komunikačních zařízení vzrostou v roce 2013 podle prognózy agentury Gartner o 5,9 procenta.

Aktualizovaná prognóza Gartneru, revidovaná ke druhému čtvrtletí 2013, předpokládá, že globální prodeje výpočetních a komunikačních zařízení vzrostou letos na 2,35 miliardy kusů. Největší nárůst, o 67,9 procenta, zaznamenají tablety, zatímco klasická výpočetní zařízení, tedy stolní PC a notebooky, postihne propad o 10,6 procenta, na 305 milionů kusů.

„Hlavním trendem na trhu je, že uživatelé požadují možnost konzumovat i vytvářet digitální obsah kdykoli a kdekoli. Mobilita je tím nejzásadnějším faktorem, a to jak na zralých, tak na rozvíjejících se trzích,“ komentuje Carolina Milanesi, research vice president ve společnosti Gartner.

Z dílčích trendů stojí za pozornost nárůst zájmu o ultramobilní zařízení, kam Gartner řadí všechna mobiní zařízení přenosnější než tradiční notebook a vhodnější k vytváření obsahu než tradiční tablet.

„Na ultramobilní zařízení přecházejí jak majitelé notebooků, když chtějí být mobilnější, tak majitelé tabletů, když chtějí větší pohodlí při práci. Očekáváme, že ultramobilní zařízení dostanou velký impuls hlavně v posledním čtvrtletí 2013, až na trh dorazí nové zařízení s novými procesory Bay Trail a Haswell,“ říká Carolina Milanesi.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz