Intel představil čtvrtou generaci procesorů Core (Haswell)

Albert Ryba | 04.06.2013 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Intel dnes oficiálně představila na veletrhu Computex Taipei 2013 čtvrtou generaci rodiny procesorů Intel Core, na jejímž základě má být postavena nová vlna počítačů typu Ultrabook.

Čtvrtá generace procesorů Intel Core byla navržena především s ohledem na přenosné počítače. Tyto procesory mají díky nové architektuře Haswell nabídnout padesátiprocentní nárůst životnosti baterie při aktivní zátěži oproti předchozí generaci1. Jde o vůbec největší mezigenerační nárůst v dějinách společnosti Intel – u některých modelů ultrabooků využívajících nové procesory tak baterie při aktivní zátěži dosahuje kapacity až devíti hodin. Toho má být dosaženo zejména pomocí integrovaného regulátoru napětí a dalších optimalizací směřujících ke zvýšení efektivity. Právě spotřeba se tak stává pro výrobce procesorů prioritou číslo jedna a dochází tak k ukončování závodu o co nejvyšší výpočetní výkon za každou cenu. Podobnou cestou jde i konkurenční výrobce AMD, který nedávno uvedl inovované úsporné procesory řad A a E.

Systémy postavené na čtyřjádrové verzi nových procesorů Core jsou k dispozici již nyní, další verze se na trhu objeví v následujících měsících, stejně tak jako další modely procesorů Core s architekturou Haswell.

Čtvrtá generace procesorů Intel Core je rovněž vybavena integrovanou grafikou, jež nabízí až dvojnásobný výkon oproti předchozí generaci procesorů Intel. Grafika Intel Iris bude nabízena na vybraných verzích procesorů Intel Core a má za cíl oživit ultrabooky i další mobilní počítače.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz