Microsoft uvolnil Windows 8.1 Preview ke stažení

Albert Ryba | 27.06.2013 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

V rámci konference Build 2013 včera Microsoft oznámil veřejnou dostupnost Windows 8.1 Preview, testovací verze připravované aktualizace operačního systému Windows, která nese označení Windows Blue. Tento OS má být k dispozici pro stávající majitele Windows 8 zdarma jako aktualizace a analytici si od Windows Blue slibovali hlavně zapracování zpětné vazby, kterou Microsoft získal od zákazníků v podobě nepříliš velkého zájmu o nové počítače s Windows 8.

Julie Larson-Green, která v Microsoftu pracuje jako Corporate Vice President of Windows,  předvedla klíčové funkce aktualizace Windows 8.1, a to včetně nových možností personalizace, vyhledávání prostřednictvím technologie Bing, propojení s cloudem prostřednictvím SkyDrivu, prohlížení internetu přizpůsobeného pro dotyk ve verzi Internet Explorer 11, nově vestavěných aplikací a mnoho dalšího.

Mezi další novinky pak podle Microsoftu patří:
·         Přepracovaný Windows Store – který umožní uživatelům rychleji se dostat k aplikacím, které hledají.
·         Lepší možnosti výdělku – včetně využití dárkových kuponů pro Windows Store, jež představují jednoduchou cestu, jak mohou zákazníci nakupovat aplikace, knihy, hry a další obsah.
·         Bohatší uživatelská zkušenost – v návaznosti na vzájemnou spolupráci aplikací Windows 8.1, které umožní sdílet data, sdílet obrazovku a zajistit příjemnější uživatelskou zkušenost napříč různými zařízeními, včetně nových 8 palcových či menších zařízení.

Windows 8.1 Preview je ke stažení z adresy http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/download-preview. Získat jej lze také prostřednictvím Windows Store.

Celou úvodní prezentaci Windows 8.1 z konference Build 2013 pak můžete shlédnout v následujícím videu:

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz