Osm hlavních priorit Microsoftu pro rok 2014

Albert Ryba | 10.07.2013 | Ostatní | Žádné komentáře

Svět IT se rychle mění a s ním se musí měnit i velcí hráči, pokud si chtějí udržet stále významnou roli na trhu. Týká se to i Microsoftu, o němž se již delší dobu šušká, že jej čeká pro rok 2014 velká reorganizace a změna priorit.

Na svojí výroční partnerské konferenci v americkém Houstonu, která probíhá tento týden, Microsoft představil svým partnerům oblasti, na které se ve fiskálním roce 2014 chce zaměřit. Slide z prezentace (pod článkem) jasně ukazuje, v jakých oblastech chce Microsoft posílit.

Mezi osm hlavních priorit tedy patří:
1) Posílení tabletů s Windows 8 a aplikací pro tento OS
2) Získat s Office 365 převahu nad konkurenčním Googlem
3) Zvýšit tržní podíl Yammeru, SharePointu, CRM a hlasových řešení (Lync / Skype)
4) Využít trendu konzumerizace IT
5) Odstranit Windows XP a nahradit je novými verzemi Windows s novými Office
6) Porazit VMware a Amazon na poli virtualizace a cloudových služeb
7) Prosadit ve firmách využití SQL Serveru s BI / big data, datovými sklady a OLTP
8) Posílit v oblasti CRM a Dynamics AX

Celkově nejsou tyto priority příliš velkým překvapením a jsou ve většině případů poměrně logické. Zajímavé je, že Microsoft zjevně zatím vzdal souboj s Googlem na poli vyhledávání, protože zde s Bingem nedokázal zatím dlouhodobě získat větší podíl. Důvodem může být i fakt, že lokální podpora Bingu je opět tragická a např. pro vyhledávání v českých stránkách je tento nástroj prakticky nepoužitelný.

Také snahu prorazit s platformou Windows Phone zjevně Microsoft přesouvá do pozadí, protože vidí, že i při velmi vysokých investicích nepřichází kýžený výsledek a budoucnost této platformy může výrazně ovlivnit i případný prodej společnosti Nokia, která je hlavním výrobcem přístrojů s Windows Phone. Zuby si na Nokii brousil například čínský Huawei a je poměrně nepravděpodobné, že by i po akvizici chtěl pokračovat v tvrdošíjné strategii propagace okrajového mobilního systému Windows Phone. Navíc Microsoft poměrně slušně vydělává z licenčních poplatků od výrobců přístrojů s Androidem.

Co se týká konce Windows XP, jedná se pro Microsoft o velký byznys a očekává se, že v době ukončení podpory Windows XP bude tento operační systém stále používaný na desítkách milionů PC po celém světě. Podle odhadů v současnosti provádí migraci z Windows XP zhruba 40 000 podnikových zákazníků, přičemž každý průměrně zaplatí za tento přechod 25 000 dolarů. Je tedy jasné, že v zájmu Microsoftu je Windows XP odstranit a ne jejich život dále prodlužovat.

Co se týká dalších produktů, podle aktuálních informací 89 % podnikových zákazníků Microsoftu nevyužívá žádnou z cloudových služeb od Microsoftu. Zde je tedy také velký prostor, kde se Microsoft může snažit posilovat a růsty zde mohou snadno nabrat dvouciferných hodnot, stejně jako tomu bylo v minulém roce.

microsoft-priority

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz