Podnikový software tahounem výdajů na IT

Albert Ryba | 03.07.2013 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Analytická společnost Gartner upravila svou prognózu globálních na informační technologie. Podle aktuálních předpokladů by měly v roce 2013 celosvětově dosáhnout 3,7 bilionu dolarů, což by představovalo meziroční nárůst o 2,0 procenta.

Aktualizovaná prognóza Gartner představuje snížení předpokládaného růstu globálního trhu IT, a sice o 2,1 procentního bodu. Tato úprava jde na vrub především změněnému odhadu vývoje kurzů ostatních měn oproti americkému dolaru. Ve stálých kurzech by měly výdaje na IT naopak vzrůst o 3,5 procenta; tento odhad se oproti předchozí prognóze prakticky nezměnil.

Největšího růstu výdajů má podle Gartneru dosáhnout segment firemního softwaru, a to sice o 6,4 procenta. Naopak náklady na telekomunikační služby mají vzrůst pouze o 0,9 procenta. Růst nákladů na přístroje nadále potáhnou především mobilní telefony (o 7,4 %), zatímco trh osobních počítačů podle Gartner výrazně neoživí ani nové přístroje, očekávané v letošním druhém pololetí, stejně tak jako uvedení aktualizované verze Windows Blue.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz