Vyhledávač AltaVista definitivně končí

Martin Noska | 02.07.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

V pondělí 8. července 2013 bude definitivně vypnut legendární vyhledávač AltaVista (v překladu Vysoká vyhlídka). Ten je považován za průkopnický projekt v oblasti vyhledávání na webu a je v provozu od 15. prosince 1995. AltaVista vznikla v laboratořích společnosti DEC (Digital Equipment Corporation) a jím cílem bylo mimo jiné ukázat možnosti serverů DEC. Výhodou oproti konkurenčním vyhledávačům byl v té době jak velký počet zaindexovaných stránek, tak i schopnost vyhledávat vysokou rychlostí ve full textu. Nabízeny byly i e-mailové služby.

Nicméně po roce 2000 ustupuje AltaVista do pozadí a neustále ztrácí na svoje novější konkurenty jako Yahoo či Google. Samotné Yahoo pak v roce 2004 AltaVistu odkoupilo, resp. převzalo celou společnost Overture Services, která byla v té době jejím provozovatelem. Po 8. červenci proto budou uživatelé směřující na stránky AltaVisty přesměrováni právě na Yahoo.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz