Zájem o outsourcing roste pomaleji než se předpokládalo

Albert Ryba | 17.07.2013 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Globální outsourcingový trh vzroste v roce 2013 jen o 5,1 procenta na 288 miliard dolarů. Vyplývá to z údajů agetury Gartner.

Aktualizovaná prognóza společnosti Gartner počítá s nižším tempem růstu outsourcingu oproti předchozím prognózám, a to jak pro rok 2013, tak ve výhledu do roku 2017. Největší redukce tempa růstu pro rok 2013 se týká outsourcingu mobilních zařízení pro koncové klienty.

„Tento dílčí trh doslova explodoval v předcházejících dvou letech, ale přes aktuální snížení očekávaného tempa růstu očekáváme pro období 2012-2017 průměrný roční růst o 14,0 procenta. Je přitom třeba vzít v úvahu, že sílí trend BYOD, kdy pracovníci používají v práci vlastní zařízení, takže outsourcingový potenciál v této oblasti klesá,“ uvedl v této souvislosti Gianluca Tramacere, analytik společnosti Gartner.

Přes redukci prognózovaného růstu představuje outsourcing motor růstu celého trhu IT služeb. Připadá na něj 60 % veškerého růstu globálního trhu IT služeb (jehož růst pro rok 2013 Gartner odhaduje na 4,5 procenta). Více viz následující graf z dílny Gartneru:

outsourcing

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz