Žebříček: Které státy jsou nejvíce zaplavené spamem?

Albert Ryba | 29.07.2013 | Aktuality, Analýzy, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost Sophos zveřejnila aktuální přehled zemí nejvíce zasažených nevyžádanou poštou ve druhé čtvrtině roku 2013. Žebříček s výmluvným názvem „Dirty Dozen“ („Tucet špinavců“) vedou Spojené státy, na druhé místo se překvapivě dostalo Bělorusko a do TOP 12 zemí nejvíce ohrožených spamováními přibyly i tři nové státy – Ukrajina, Kazachstán a Argentina. Žebříček Dirty Dozen naopak opustily Francie, Peru a Jižní Korea.

Dirty Dozen hodnocený podle populace
S více než miliardou lidí a rostoucí poptávkou po internetovém připojení v obou zemích nepřekvapí, že se v žebříčku Dirty Dozen ocitly i Čína a Indie. Nikoho také neudiví, že s více než 300 miliony lidí figurují v čele žebříčku Spojené státy.

Ačkoli Dirty Dozen naznačuje rozsah, v jakém jsou počítače v jednotlivých zemích používány pro doručování spamu, neurčuje už, odkud jsou spamy rozesílány. Je to proto, že většina spamů je posílána v dnešní době nepřímo, speciálně pokud jsou zjevně odesílány s úmyslem škodit. Patří mezi ně následující:

Phishingové e-maily: Snaží se nalákat na vstup na falešné stránky, kde zadáváte heslo, stejně jako například u e-bankingu nebo vstupu na webmailový účet.
Malwarové odkazy: Nabádají kliknout na linky, které vás automaticky přesměrují tak, aby se prohlížeč dostal na stránky napadnutelné hackery.
Dodávky malwaru: Používají falešné záminky, například falešné faktury, aby vás donutily otevřít zavirovanou přílohu.
Zloděj identity: Vyzve vás ke sdělení osobních údajů, například pod příslibem práce z domova.
Investiční podvody: Investiční plány zveřejňované na internetu jsou stěží regulovatelné a co hůře, jedná se vždy o podvod.
Poplatek za podvod: Slibují bohatství či lásku, ale musíte nejdříve zaplatit poplatek předem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz