Gartner: Prodeje smartphonů na rekordních hodnotách

Albert Ryba | 14.08.2013 | Aktuality, Analýzy, Mobilita | Žádné komentáře

Globální prodeje smartphonů vzrostly meziročně o 47 procent, zatímco prodeje jednoduchých telefonů spadly o 21 procent.

Podle analýzy společnosti Gartner se ve druhém čtvrtletí 2013 ve světě prodalo 435 milionů mobilních telefonů, což představuje meziroční nárůst o 3,6 procenta. Prodaných smartphonů bylo 225 milionů (nárůst o 46,5 %), jednoduchých telefonů bylo prodáno 210 milionů, což představuje 21% propad. Podíl smartphonů na prodejích mobilních telefonů tedy – poprvé v historii – přesáhl hranici padesáti procent.

Největší růst prodejů smartphonů zaznamenal region Asia/Pacific (74 %), ve Východní Evropě to bylo 32 procent.

Co se podílu značek týče, lídr trhu Samsung posílil své postavení a měl v 2Q2013 podíl 31,7 procenta. Za pozornost stojí raketový růst značky Lenovo, která díky svojí agresivní strategii prodala meziročně o 144 % smartphonů víc. Naopak Apple je na sestupné křivce a zájem o jeho přístroje globálně padá.

Operační systém Android má mezi smartphony podíl 79 procent; jeho růst jde především na úkor iOS (meziroční pokles z 18,8 na 14,2 procenta). Microsoft sice také výrazně posílil, ale jeho 7,4 milionu prodaných smartphonů představuje pouhá čtyři procenta z prodejů smartphonů s Androidem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz