Který webový prohlížeč je nejméně stabilní?

Albert Ryba | 21.08.2013 | Software | Žádné komentáře

S tím, jak se aplikace přesouvají pomalu do webových prohlížečů, rostou nároky na stabilitu browserů. Test společnosti Sauce Labs se proto zaměřil na porovnání stability současných prohlížečů, protože je zřejmé, že jsou mezi nimi výrazné rozdíly a výsledek může být vodítkem například pro firmy, který nainstalovat na pracovní počítače.

Společnost Sauce Labs se specializuje na automatické testování mobilních a webových aplikací pod různými prohlížeči, operačními systémy či platformami. Toho nyní využila k prověření stability samotných browserů a podrobila je zátěži. V testu nebyly zahrnuty úplně nejnovější verze prohlížečů, ale ty, které mají největší zastoupení ve firmách s 1 000 a více zaměstnanci. Konkrétně proti sobě byly postavené Safari 6, Opera12, Internet Explorer 10, Chrome 27 a Firefox 22. Naměřenou chybovost pak zachycuje tabulka pod článkem.

Chybovost prohlížečů dlouhodobě klesá

V případě Internet Exploreru pak pracovníci Sauce Labs ještě porovnaly různé verze a pokud by se brala celá rodina IE, pak by chybovost dosahovala nepěkných 0,25 %. Ovšem i zde lze pozorovat značená zlepšení a zatímco u letitého IE7 to bylo 0,29 %, předposlední verze tohoto prohlížeče – IE 10 – se dostala již na příjemných 0,05 %.

Z moderních prohlížečů pak mezi ostatními poměrně výrazně vyčnívá svojí chybovostí a pády Safari 6, což ukazuje na skutečnost, že v Applu je přece jen vývoji vlastního internetového prohlížeče věnováno méně zdrojů a času než je tomu u konkurenčních hráčů.

Naopak vítězi jsou Firefox a Chrome, okolo nichž je sdružena i poměrně velká komunita, která pravděpodobně napomáhá zkvalitňovat výsledné produkty. Chrome a Firefox jsou také v pozici, kdy se snaží „vytlačit“ Internet Explorer a logicky se proto musí snažit nabídnout něco navíc.

Pro firmy a koncové uživatele pak z testů plyne příznivý závěr v tom, že v oblasti webových prohlížečů dochází k průběžnému zkvalitňování a dříve typické pády při nahrávání či vykreslování různých webových stránek jsou tak dnes spíše již historií. Více již najdete v následující tabulce z dílny Sauce Labs.

Chybovost prohlížečů. Zdroj: Sauce Labs

Chybovost prohlížečů. Zdroj: Sauce Labs

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz