Nový nástroj umožní posílat peněžní platby pomocí e-mailu

Albert Ryba | 12.08.2013 | Aktuality, Internet a služby, Ostatní | Žádné komentáře

Znáte zpaměti své číslo účtu nebo číslo účtu svých přátel? A na druhou stranu, kolik e-mailových adres si pamatujete nebo máte v adresáři? Většina lidí má problém si zapamatovat vlastní číslo účtu, ale udrží v paměti i cizí e-mailové adresy. Nová služba, kterou technologicky zaštiťují společnosti PayPal a IND Group, má umožnit posílat peníze na jakoukoliv e-mailovou adresu přímo z vaší platformy elektronického nebo mobilního bankovnictví – aniž byste museli znát číslo účtu příjemce.

PayPal podepsal dohodu o spolupráci se skupinou IND Group, celoevropským poskytovatelem platforem pro online bankovnictví, na základě níž budou bankovním zákazníkům nabízet nové možnosti platebních transakcí. Společnosti vytvořily společnou strategii k poskytování standardizované nabídky online a mobilních bankovních služeb v Evropě, na Blízkém východě a v zemích SNS.

E-mailové finanční převody, podporované technologiemi PayPal a integrované do platformy IND Group, nabídnou zákazníkům bank rychlý a snadný způsob jak posílat peníze přímo ze svých online a mobilních bankovních aplikací. Aniž by museli znát číslo účtu příjemce, lze převod provést vložením jeho e-mailové adresy – ať jde o přátele, příbuzné nebo obchodní partnery. Odesílatel nepotřebuje mít účet PayPal – jedinými požadavky jsou přístup k online bankovnictví a e-mailová adresa příjemce.

Aplikace IND vytvořená ve spolupráci s PayPal umožňuje bankám poskytovat služby P2P (person-to-person) finančních převodů mezi dvěma lidmi bez nutnosti navrhnout, vyvíjet a testovat transakční procesy v jejich stávajícím IT prostředí. S využitím přednastavené bankovní aplikace IND mohou banky spustit tyto služby na bezpečné platformě, s nízkými náklady a výrazně nižšími časovými nároky. Nasazení v praxi pak bude záviset zejména na tom, jaký zájem o službu projeví banky, které na sebe pravděpodobně budou muset vzít poplatky spojené s transakcemi klientů přes tuto technologii.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz