UPC zrychluje připojení k internetu na 240 Mb/s

Albert Ryba | 14.08.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost UPC Česká republika informovala, že zvyšuje rychlost internetového připojení pro domácnosti. Noví i stávající zákazníci budou moci od září 2013 stahovat data rychlostí až 240 Mb/s bez omezení objemu (FUP). Dosud bylo maximum na rychlosti 120 Mb/s. V případě stávajících klientů UPC ovšem bude potřeba v řadě případů pro dosažení maximální rychlosti provést výměnu modemu.

V českých domácnostech je stále více zařízení, která jsou bezdrátově připojena k internetu. Už to není pouze stolní počítač, ale rovněž notebooky, tablety, herní konzoly, čtečky knih či mobilní telefony. Oproti roku 2011 se v domácnostech se službami UPC průměrný počet zařízení připojených k internetu zdvojnásobil na současných šest. Vyšší rychlost připojení k internetu má tak lépe pokrýt stále se zvyšující datové potřeby tuzemských domácností.

Domácnosti s připojením od UPC stáhly za letošní první pololetí o 18 % více dat z internetu než za stejné období v loňském roce. Průměrně to bylo od ledna do června průměrně 36 gigabajtů měsíčně. Srovnatelný trend zaznamenává i objem dat odeslaných uživateli do sítě internet. Zda UPC plánuje obdobné zvýšení rychlosti i pro podnikové zákazníky nebylo dosud oficiálně zveřejněno, dá se ale předpokládat, že nabídka služeb v této oblasti bude kopírovat nabídku rezidenčního internetu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz