Bez informačních systémů se při expanzi podniku neobejdete

Komerční prezentace | 10.09.2013 | Ostatní | Žádné komentáře

Zatímco v počátcích podnikání si vystačíme s excelovými tabulkami a ručně tvořenými výkazy a statistikami, při rozšiřování podniku je potřeba zapojit do služeb vyspělé informační systémy. Podle zaměření svého byznysu budete potřebovat buď přehledně evidovat přání a zprávy klientů, řídit zakázky, sledovat efektivitu a funkčnost výrobních procesů, nebo vše zároveň.

Proč potřebuji informační systém?

Při první úvaze o nasazení nějakého informačního softwaru, vám půjde především o to, abyste mohli třídit a archivovat informace o klientech a zakázkách tak, aby k nim měly přístup pouze oprávněné osoby a aby bylo možné procesy zpětně kontrolovat. Posléze zjistíte, že díky informačnímu systému je možné efektivněji sledovat náklady podniku a lze dokonce ušetřit nemalé prostředky. Pro vás se budou hodit CRM či ERP systémy, díky kterým budete mít vždy reálné a aktuální podklady o výkonnosti podniku.

Ve výrobním procesu chcete sledovat to samé, ale zároveň potřebujete zajistit plynulost výrobní linky, sledovat ukazatele online na mobilních zařízeních a měřit produktivitu či využití kapacit. To všechno a mnohem více získáte díky speciálním technologickým řešením pro výrobní firmy.

Levněji to jde s cloudem

Slyšeli jste už hrůzostrašné historky na téma „drahý software a drahé aktualizace“? Pokud vás takové zvěsti o informačních systémech předem děsí a odrazují od jejich zavedení, není důvod. Specializovaný software lze využívat operativně díky cloudovému řešení. Za používání softwaru tak budete platit jen podle toho, na kolik hodin a v jaké míře ho využíváte, přičemž aktualizace a aplikace pro vaše technologické platformy jsou samozřejmostí.

Co zaujme většinu firem, je zásadní úspora za investice do hardwaru. Díky cloud řešení si můžete pronajímat výpočetní výkon vzdálených počítačů datového centra a není tak, jako v minulosti, nutné vždy obměňovat vybavení IT oddělení podle aktuálně používaného informačního systému.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz