Doménový prohlížeč od CZ.NIC ulehčí správu domén

Albert Ryba | 11.09.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Efektivnější a snazší komunikace s registrem domén a lepší přehled o registrovaných doménách – to mají být hlavní přínosy Doménového prohlížeče, nového projektu, za nímž stojí zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Prohlížeč v sobě integruje informace ze služby WHOIS a zpřístupňuje je přes přihlašovací systém mojeID. Bohužel bez účtu ve službě mojeID (kterou CZ.NIC intenzivně propaguje) se do Doménového prohlížeče ovšem ani nepodíváte, což jeho využití do určité míry omezuje.

„Primárním kontaktním místem držitelů domén jsou jejich registrátoři. Ale při úkonech jako je žádost o heslo pro transfer domény či zablokování a odblokování objektů v registru museli držitelé složitě své žádosti autorizovat pomocí elektronického či notářsky ověřeného podpisu. Díky propojení s mojeID, které nabízí ekvivalentní způsob ověření, toto již není potřeba a uvedené úkony lze realizovat mnohem rychleji,“ říká Jaromír Talíř, technický ředitel CZ.NIC.

Prohlížeč je také řešením pro zjednodušení administrace profilu uživatele v rámci mojeID. Zde se uživatelé setkávali s některými možnostmi nastavení v registru domén, a to bez ohledu na to, zda jeho služeb využívali či nikoli. Vytažení této části editace profilu do samostatné aplikace přispívá k celkovému zpřehlednění uživatelského rozhraní mojeID. Doménový prohlížeč najdete na adrese https://www.domenovyprohlizec.cz/.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz