DOS a DDOS útoky jako nástroj konkurenčního boje (a jak se proti nim bránit)

Albert Ryba | 06.09.2013 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | 1 komentář

Útoky DOS a DDOS (Denial of Service, resp. Distributed Denial of Service) se poslední dobou stávají i v Česku téměř standardním nástrojem konkurenčního boje. Je to zákeřná zbraň, jejímž úkolem je cíleně, plánovaně a maximálně poškodit váš byznys na internetu v okamžiku, kdy to nejméně potřebujete (nastartovaná reklamní kampaň, či jiná událost, která stojí za zvýšeným zájmem zákazníků o vaše produkty).

Tyto útoky si lze velmi snadno koupit, prakticky bez rizika odhalení. Proti útokům se lze poměrně úspěšně bránit, je však důležité se připravit dopředu. V okamžiku samotného útoku již mohu pouze škody minimalizovat, nikoli jim zcela zabránit.

V následující videopřednášce najdete rady od Martina Pohla, vedoucího administrátorů společnosti Etnetera, který se s vámi podělí o zkušenosti a tipy administrátorů z boje s DOS a DDOS útoky na servery klientů společnosti Etnetera.

Přednáška se zaměřuje zejména na to, jaké typy útoku lze očekávat, jaká vedlejší rizika a omezení díky nim hrozí, jaké jsou možnosti obrany a za jakou cenu. Zmíněno je i to, jak by měl vypadat plán krizového řízení a komunikace v případě útoku.

1 komentář u článku “DOS a DDOS útoky jako nástroj konkurenčního boje (a jak se proti nim bránit)”

  1. PJ napsal:

    Co z toho napsat nějaký výcuc? Protože na hodinové video fakt nemám čas se dívat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz