HackerFest 2013: Konference etického hackingu

Albert Ryba | 30.09.2013 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Jak hackeři útočí? Je možné efektivně ochránit firmu před jejich útoky? Co obnáší a jak je rozšířený hacking dnes velmi populárních mobilních zařízení? To jsou jen některá z témat konference HackerFest 2013, která je určena pro experty na obranu firemních dat, ale i pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení. Na vůbec první bezpečnostní konferenci HackerFest 2013 bude školit špička českého i světového etického hackingu.

„Přední světoví bezpečnostní experti s mnoha praktickými zkušenostmi zasvětí účastníky do nejčastějších hrozeb kyberprostoru, které si v následném praktickém workshopu bude moci každý vyzkoušet,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas. „Gopas na konci října přivádí do Prahy světoznámé IT Security experty a etické hackery, kteří zde společně s našimi předními specialisty z oblasti IT bezpečnosti předvedou hacking v jeho nejaktuálnější podobě,“ dodává.

Wayne Burke, profesionál se zkušenostmi z práce pro FBI, NATO i špičky světového byznysu, přináší svou nejnovější hackerskou prezentaci s názvem „Nabít a zabít – mobil jako dnešní zbraň hromadného ničení“, ve které ukáže, jak kyberzločinci a profesionální penetrační testeři využívají dnes hojně rozšířená speciálně upravená mobilní zařízení ke spouštění typických hacking útoků. Ať už se jedná o hacknuté tablety, mobilní telefony, mikropočítače či modifikované síťové prvky.

Bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů, a to i pro vládní organizace. Specializuje se na bezpečnostní řešení Microsoft a představí svůj blok nazvaný „Windows 8 a Windows Server 2012 – náhled do mysli zkušeného hackera“.

Bezpečnostní odborník a lektor Attila Marosi bude prezentovat téma nazvané „Snadné a spolehlivé obcházení antivirových systémů.“

Z tuzemských expertů vystoupí Ondřej Ševeček, expert na návrh bezpečnosti a identity management platformy Active Directory. Představí nejzajímavější témata ze svého oboru v prezentaci „Co by skutečný hacker udělal vaší Active Directory“.

Další přední čeští odborníci na počítačovou bezpečnost Michal Altair Valášek a William Ischanoe si připravili procházku světem nejoblíbenějších útoků a doporučených obranných protiopatření v oblastech bezpečnosti webových aplikací a infrastruktury.

Akce proběhne od 21. 10. do 22. 10.2013 v Premiere Cinemas Park Hostivař, Švehlova 1391/32, Praha 10. Více informací najdete na www.hackerfest.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz