Profesionální disky Intel SSD Pro 1500 kladou důraz na snižování nákladů

Albert Ryba | 10.09.2013 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Intel představila rodinu SSD disků pro profesionální použití, jejíž součástí je i řada Intel Solid-State Drive Pro 1500 Series. Nové SSD pro profesionální využití jsou určené ke snadné instalaci a zabezpečené správě. Nabízejí podle Intelu  nižší celkové náklady na vlastnictví (TCO) a lepší výkon.

Přechod na osobní počítače vybavené SSD disky může podle průzkumu agentury J. Gold Associates údajně zvýšit produktivitu zaměstnanců až o třináct procent. Řada Intel SSD Pro 1500 umožní IT oddělením zefektivnit práci zaměstnanců eliminací prodlev a snížením nákladů — toho je dosaženo díky vyspělým funkcím pro správu a zabezpečení.

Disky řady Intel SSD Pro 1500 Series rovněž chrání data před neautorizovaným přístupem, k čemuž mají k dispozici řadu špičkových funkcí zabezpečení, včetně hardwarového 256bitového šifrování AES a protokolů Opal. Disky také úzce spolupracují se čtvrtou generací procesorů Intel Core s technologií Intel vPro. Za použití softwaru Intel Setup and Configuration Software mohou IT manažeři předcházet problémům tak, že budou jednotlivá zařízení spravovat vzdáleně, proaktivně monitorovat úložiště a pracovat s diagnostikou pevných disků.

Minimalizace prostojů u zaměstnanců, kteří jsou čím dál mobilnější a čím dál více používají tenké a lehké počítače, je klíčovým faktorem ke zvýšení produktivity a snížení IT nákladů. Řada Intel SSD Pro 1500 Series řeší tuto potřebu novými, zmenšenými designy, jako je například M.2, jenž disponuje úsporným režimem přinášejícím až devadesátiprocentní úsporu v pohotovostním režimu. Menší disky a nižší spotřeba znamenají tenčí zařízení s delší životností baterie – a to včetně Ultrabooků, počítačů typu 2-v-1, ale i tradičních PC.

Nové SSD disky kladou podle Intelu důraz na vysokou spolehlivost, chybovost vyjádřená v AFR (annualized failure rates) nedosahuje ani jednoho procenta, přičemž u jiných SSD a HDD může dosáhnout i pět procent nebo více. Chyby disku přitom představují další náklady.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz