Firmy selhávají v podpoře mobilních přístrojů zaměstnanců

Albert Ryba | 01.10.2013 | Bezpečnost, Mobilita | Žádné komentáře

I když se o trendu BYOD hovoří již řadu let, běžnou praxí je stále stav, kdy firmy v podpoře zaměstnanců pracujících na vlastních mobilních zařízeních selhávají. Alespoň to vyplývá z nově vydaného reportu Mobility at Work od organizace CDW.

Firmy mají podle uskutečněného průzkumu z vlastních zařízení zaměstnanců stále obavy a 9 z 10 dotázaných je přesvědčeno, že to bude mít negativní dopad na firemní infrastrukturu. Celých 63 % například hovoří o zvýšení zátěže internetového připojení a 44 % pak o vyšším vytížení serverů.

Oficiální podporu mobilním zařízením zaměstnanců tak v současnosti poskytuje asi jen čtvrtina firem z celkového počtu 2400 dotázaných společností.

Opodstatněné obavy firem

Mezi nejdůležitější zjištění Mobility at Work reportu organizace CDW dále patří následující fakta:

Jen 51 % IT profesionálů hovoří se svým zaměstnavatelem o tom, jak budou v práci používat svá soukromá mobilní zařízení. Je pak logické, že firmy ani neví, čeho přesně se mohou obávat. A je jasné, že pokud si nejméně 86 % BYOD zaměstnanců stahuje pracovní dokumenty na svoje mobilní přístroje, jsou určité obavy rozhodně na místě. Zvlášť u přístrojů s Androidem, kde při instalaci aplikací uživatel dává svolení obvykle k tomu, aby aplikace měla kontrolu nad jeho polohou, nad osobními informacemi, nad uloženými daty, nad síťovou komunikací atd.

Dobrou zprávou je fakt, že mobilní zaměstnanci si problém bezpečnosti uvědomují. Většina (63 %) souhlasí s využíváním hesel při připojení k síti, ale obvykle odmítají tvrdší opatření, jako je třeba striktní rozdělení mobilního zařízení na soukromou a pracovní část. Pouze 25 % BYOD zaměstnanců je ochotno tento krok u svých zařízení přijmout.

Více než třetina firem (konkrétně 36 %), které se průzkumu zúčastnily, nepoužívá řešení pro správu mobilních zařízení (mobile device management) a nebo to ani neplánují. Co je horší, více než polovina existujících řešení pro správu není schopna pokrýt současnou nabídku mobilních zařízení. Je pak zřejmé, že pro firmy se soukromé přístroje zaměstnanců stávají spíše problémem než benefitem.

Kompletní report Mobility at Work včetně ilustrační infografiky je volně dostupný na adrese http://www.cdwnewsroom.com/cdw-mobility-at-work-report/

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz