Microsoft uvolnil finální verzi Windows 8.1

Albert Ryba | 17.10.2013 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft oznámila celosvětovou dostupnost operačního systému Windows 8.1 (označovaného dříve také jako Windows Blue). Jde de facto o funkčně vylepšenou verzi Windows 8, která se snaží odstranit hlavní nedostatky svého předchůdce. Počínaje dnešním dnem budou moci uživatelé Windows 8 na více než 230 trzích a v 37 jazycích stáhnout zdarma tuto aktualizaci prostřednictvím Windows Store. Od pátku 18. října budou Windows 8.1 také k dispozici předinstalované na nových zařízeních a jako krabicový software v maloobchodním prodeji.

Mezi klíčové novinky Windows 8.1 podle Microsoftu patří:
Vysoká míra personalizace. Zlepšená a více přizpůsobitelná Úvodní obrazovka, která nabízí možnost upravit si velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí dle individuálních preferencí. Každé zařízení s Windows 8.1 tak může být jedinečné a osobní pro konkrétního uživatele. Po přihlášení může nyní počítač startovat do prostředí, které nejlépe vyhovuje uživateli – buď na Úvodní obrazovku či do staré známé plochy Windows – to vše při neustálé synchronizaci s uživatelovým Microsoft účtem.

Lépe ovladatelné uživatelské prostředí. Windows 8.1 přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci, které bylo ve Windows 8 necitlivě odstraněno bez ohledu na protesty uživatelů. Inovované zobrazení nainstalovaných aplikací umožňuje uživatelům vidět vše na jednom místě a rychle je spustit. Nová aplikace Nápověda+tipy pomůže uživateli rychle si osvojit ovládání systému.

Rozšířené vyhledávání. Nové vyhledávání Bing poskytuje nejjednodušší cestu k obsahu a informacím v zařízení nebo na internetu. Výsledky hledání jsou zobrazeny v jednom náhledu uzpůsobeném i pro dotykové ovládání. Stačí jednoduše zadat požadovaný text z Úvodní obrazovky a systém vše vyhledá – ať už se jedná o aplikaci, soubory v počítači, fotografie či soubory na online úložišti SkyDrive nebo o webovou stránku.

Výběr aplikací a služeb z nabídky Start. Windows 8.1 nabízí přehled aplikací a služeb přímo z Úvodní obrazovky, což uživateli umožňuje přistupovat velmi rychle a pohodlně ke všemu, co potřebuje. Ať už se jedná o komunikaci s přáteli a rodinou prostřednictvím Skype, vyřízení e-mailů v aplikaci Pošta, hledání receptů v aplikaci Gurmánský svět a mnoho dalšího. Windows 8.1 také přichází s novou verzí prohlížeče Internet Explorer 11, který je rychlejší, přizpůsobený pro ovládání dotykem a umožňující synchronizaci napříč zařízeními se systémem Windows 8.1. Windows 8.1 rovněž nabízí nativní podporu 3D tisku a formátu pro 3D tisk, takže umožňuje snadné připojení 3D tiskáren a tisk 3D objektů přímo z aplikací.

Podpora multitaskingu a produktivity. Systém umožňuje zobrazení až 4 aplikací vedle sebe a možnost flexibilně měnit jejich velikost. Aplikace mohou nově také spustit další aplikaci a automaticky ji zobrazit společně na jedné obrazovce. Uživatelé mohou také v případě použití více monitorů zobrazit prostředí Plochy nebo moderní aplikace na libovolném monitoru.

Integrace cloudových technologií prostřednictvím úložiště SkyDrive. Windows 8.1 umožňuje snadno pracovat odkudkoliv a mít přitom neustálý přístup ke svým souborům – napříč zařízeními. Díky online úložišti SkyDrive mohou uživatelé vytvářet, upravovat, ukládat a sdílet soubory odkudkoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, které zrovna používají.

Přepracovaný Windows Store. Nová podoba Windows Store zlepšuje to, jak jsou aplikace zobrazeny, což umožňuje snadnou orientaci uživatelů mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. Zavedení kategorií, jako například Nové a populární, umožňuje mít přehled o aplikacích, které přibyly nebo patří mezi nejoblíbenější. S Windows 8.1 jsou navíc aplikace automaticky aktualizovány, tudíž uživatelé mají neustále nejnovější verze dostupných aplikací.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz