Služby pro sdílení souborů bojují o podnikové zákazníky

Albert Ryba | 28.11.2013 | Bezpečnost, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

On-line sdílení souborů v prostředí cloudu je stále populárnější. A to nejen mezi domácími uživateli, ale i v podnikovém prostředí. Hráči na tomto trhu, jako Dropbox, Eqnyte či Box se proto snaží novými funkcemi oslovit právě korporátní uživatele, kde vidí největší potenciál zisků. Vznikají také čistě podnikové služby jako třeba Filr od Novellu.

Jedním ze zásadních požadavků firem je pak bezpečnost uložených dat v cloudové službě a správa přístupu k nim. Dropbox proto loni zavedl možnost dvoufaktorové autentizace, Box pak nyní ohlásil zásadní krok pro zvýšení bezpečnosti a možnosti analýzy dat díky akvizicí firmy dLoop. Jedná se o ambiciózní startup, který se zaměřuje právě na zmíněné technologie a vyvinul několik zajímavých řešení v této oblasti. Ta by Boxu měla pomoci dosáhnout bezpečnostních standardů vyžadovaných firemní klientelou a nabídnout přidanou hodnotu v podobě zmíněných analýz.

Nová úroveň sdílení souborů

Podle informací z blogu společnosti dLoop se jeden ze spoluzakladatelů firmy Divya Jain připojí k managementu Boxu a bude vést oddělení pro pokročilou obsahovou analýzu a klasifikaci dat. Druhý ze spoluzakladatelů, Anurag Maunder, není v blogu zmíněný, je proto pravděpodobné, že se k týmu Boxu nepřipojí. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.

Box nyní bude mít šanci stát se pro korporace atraktivním řešením, které nabídne kontrolu nad ukládaným obsahem a lepší granularitu pro přístup k němu. Zaměstnanci na různých pracovních pozicích tak budou mít přístup k různě důležitému obsahu. Co se týká zmíněných analýz, bude možné pracovat s nestrukturovaným obsahem za využití algoritmů strojového učení. Na jejich základě pak bude možní vysledovat určité trendy v obsahu a vzorce, které by jinak zůstaly v dokumentech skryté.

Sam Schillace, senior viceprezident pro inženýring v Boxu, k tomuto kroku říká, že jde o zásadní posun. Box bude moci nabídnout novou úroveň bezpečnosti pro data v cloudu a vytvořit různé úrovně přístupových práv, viditelnosti dat a kontroly, která výrazně zvýší možnosti pro podnikové sdílení dat. Firmy se tak nebudou muset obávat sdílet i obsah kriticky důležitý pro byznys, ale současně poskytnout zaměstnancům flexibilitu v tom, z jakých přístrojů a platforem k datům budou přistupovat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz