Výběr správné domény je pro podnikání důležitý

Albert Ryba | 11.11.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Dobrá adresa je obecně považována za důležitou. Správná volba adresy (tady fyzického sídla vaší firmy) může významně ovlivnit úspěšnost například v podnikání. Dobrá adresa je také dobrá internetová doména. S tímto mottem dnes startuje online část kampaně Dobrá doména – www.dobradomena.cz, za níž stojí sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ. Cílem již probíhající kampaně je seznámit veřejnost s možností spojit svoji existenci v internetovém světě s vlastní doménou. Veřejnost se s kampaní bude moci setkat do konce tohoto roku nejen na Internetu, ale také například na venkovních plochách. Kampaň Dobrá doména je pokračováním stejnojmenné aktivity z roku 2009.

„Řada drobných podnikatelů a schopných lidí často doplácí na svou nedostatečnou internetovou prezentaci a zbytečně komplikovanou internetovou adresu, kvůli které nejsou vidět nebo nepůsobí seriózně. Cílem naší kampaně je ukázat na výhody vlastní internetové prezentace a především správně zvoleného doménového jména, tedy dobrou internetovou adresu,“ říká Ondřej Písek, marketingový ředitel sdružení CZ.NIC.

Kampaň také vysvětluje, proč je lepší publikovat obsah prostřednictvím webové stránky na vlastní doméně a ne prostřednictvím profilů na sociálních sítích. Na internetové adrese www.dobradomena.cz, na kterou směřuje veškerá komunikace, je návštěvníkovi představen stručný návod jak vybrat a registrovat doménu a co vše s ní lze dělat. Kromě toho chce stránka seznámit návštěvníky se základními principy fungování doménového ekosystému, vysvětlit rozdíl mezi národními a generickými doménami nebo upozornit na význam národních domén v lokálním prostředí.

Cílovými skupinami kampaně jsou na jedné straně živnostníci, drobní podnikatelé a malé firmy, které dosud nejsou držiteli domény. Na druhé straně potom tato aktivita míří na aktivní uživatele Internetu, kteří dosud žádnou doménu nemají.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz