V Česku je zaregistrováno již 1,1 milionu domén

Albert Ryba | 19.12.2013 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Sdružení CZ.NIC, správce domény .CZ, zaevidovalo ve čtvrtek 19. prosince ve 3 hodiny 18 minut doménu s pořadovým číslem 1 100 000.

Od registrace jubilejní milionté domény tak uplynul přesně na den rok a měsíc. Česká národní doména pak oslavila 13. ledna 2013 dvacáté výročí svého vzniku. Její správce, sdružení CZ.NIC, si potom 21. května připomněl 15 let své existence. Současný registrační systém FRED nasadil CZ.NIC v roce 2007. S jeho spuštěním došlo k výraznému zrychlení a zlevnění celého procesu registrace.

„Stále platí, že doména s koncovkou .CZ je při výběru internetové adresy volbou číslo jedna českých uživatelů. Jak v byznysovém prostředí, tak i v případě osobních webových prezentací má doména .CZ výrazný náskok před ostatními. Jsem přesvědčen, že se na tom podepisuje i politika sdružení CZ.NIC aktivně podporovat zabezpečení technologické infrastruktury domény a nabízet další návazné služby pro registrátory i uživatele,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Jméno jubilejní domény s pořadovým číslem 1 100 000 sdružení neprozradilo, obecným problémem domén .CZ je ovšem podle řady komentátorů již vyčerpanost většiny „použitelných“ jmen a slov. Je tak v praxi stále obtížnější přijít s názvem české domény, který by byl krátký, snadno zapamatovatelný, smysluplný a originální.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ osm = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz